Część tarnowskiego Rynku już otwarta

0
193

Zgodnie z zapowiedziami Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie zasadnicza część tarnowskiego Rynku została udostępniona. Na najważniejszym miejskim placu pojawiły się już kawiarniane stoliki.

Nową nawierzchnię ma północna część Rynku. Zmodernizowano również znaczną jego część po stronie wschodniej i zachodniej. Z zakończeniem prac wzdłuż południowej pierzei wykonawca musi poczekać do momentu wykonania izolacji piwnic kilku kamienic.
Nowa płyta Rynku kompozycyjnie i kolorystycznie przypomina poprzednią, co wynika z konieczności utrzymania jego zabytkowego wyglądu. – Zasadniczą część nawierzchni pokrywają szare granitowe płyty, przeplecione czerwonymi pasami – mówi Artur Michałek, dyrektor ZDiK w Tarnowie. Ciągi pieszo-jezdne biegnące naokoło placu wykonano z szarej kostki granitowej, wokół ratusza położono zabytkowe kocie łby.

W najbliższym czasie zakończy się przebudowa przylegającej do Rynku ulicy Krótkiej. Wykonawca, którego zadaniem jest dokończenie przerwanej modernizacji, bardzo sprawnie prowadzi prace. Nawierzchnia z kostki i płyt granitowych jest już niemal gotowa.
Dodajmy, że przebudowa ul. Krótkiej jest ostatnim etapem prowadzonej od kilku lat modernizacji części drogowej tarnowskiej Starówki w ramach projektu „Nowe przestrzenie zdarzeń”. W jego efekcie nowy wygląd zyskały już ulice Kapitulna i Katedralna oraz plac Kazimierza.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o