Do kradzieży nakłoniła ich… nieznajoma

0
319
policja2
fot. ilustracyjne, Paweł Topolski
REKLAMA

Policjanci z Komisariatu Tarnów – Zachód zakończyli czynności nad sprawami zniknięcia drogich perfum i kosmetyków z jednej z sieciowych drogerii na terenie miasta. W dwóch odrębnych dochodzeniach zarzuty, za które grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, usłyszało 5 osób. Mundurowi odzyskali także złodziejskie łupy warte ponad 1600 złotych.

REKLAMA

Pierwsza ze spraw dotyczy 26-latki z powiatu krakowskiego, która od kilku tygodni mieszka w Tarnowie. To za jej namową dwaj tarnowianie, których spotkała w centrum miasta, dokonali kradzieży. Pierwszego dnia jeden z nich udawał się ze świeżo poznaną znajomą do drogerii, skąd razem wynosili drogie perfumy oraz inne kosmetyki. Dzień później sytuacja powtórzyła się, tyle że tym razem miejsce obok 26-latki zajął drugi z panów. Obie kradzieże, dokonane dzień po dniu sprawiły, że ze sklepu zniknął towar na kwotę ponad 2 tys. zł.

– Zgodnie z planem łupy miały zostać sprzedane za połowę ich faktycznej wartości przechodniom na ulicy, ale niestety złodzieje nie zdążyli, bo na ich trop wpadli policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód – mówi rzecznik prasowy tarnowskiej policji, Paweł Klimek. – W ich rękach jako pierwszy znalazł się 34-latek, potem 43-latek, a z początkiem tego tygodnia zatrzymana została kobieta. Całej trójce przedstawiono zarzuty kradzieży, do których się przyznali i poprosili o możliwości dobrowolnego poddania się karze. Policjanci odzyskali również sporą część skradzionych perfum. Flakoniki zostały odnalezione podczas przeszukania w mieszkaniu 26-latki.

W ręce tarnowskich stróżów prawa wpadli także 25 i 27-latek z naszego miasta. Noszący to samo imię koledzy z jednego bloku zaplanowali „skok” na drogerię. Pod koniec zeszłego tygodnia pojawili się w tym samym sklepie i od razu skierowali swoje kroki do działu z perfumami. Udało im się ukraść kilka flaszeczek za ponad 600 złotych, z którymi próbowali uciec.

– Niestety panowie mieli wyjątkowego pecha, bo przejeżdżający tamtędy policjanci z komisariatu Tarnów – Zachód, widząc wybiegającego ze sklepu mężczyznę, nie mieli wątpliwości dlaczego tak się śpieszy. Drugi z rabusiów został ujęty przez pracowników sklepu. Obaj odpowiedzą za kradzież perfum, które w nienaruszonym stanie powróciły już do właścicieli – mówi rzecznik tarnowskiej policji.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o