Dodatkowe łóżka dla chorych na COVID-19

0
521
Szpital
Fot. Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie
REKLAMA

W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie przybędzie 50 dodatkowych łóżek dla chorych na COVID-19. Dodatkowe łóżka w tarnowskim szpitalu będą dostępne po przeniesieniu pacjentów z dwóch oddziałów: ortopedii (19 pacjentów) i wewnętrznego (30 osób).

REKLAMA

Małopolska od kilku dni bije rekordy w liczbie potwierdzonych zakażeń koronawirusem. Wojewoda małopolski zdecydował już jakiś czas temu o zwiększeniu w województwie liczby łóżek do 800 dla pacjentów z COVID-19. Łóżka mają być uruchamiane stopniowo w poszczególnych powiatach. Pod koniec ubiegłego tygodnia podjęto decyzję, że powoli będzie opróżniany jeden ze szpitali wojewódzkich. Wybór padł na Szpital im. św. Łukasza w Tarnowie. Było to podyktowane tym, że powiat tarnowski ma w niewielkiej odległości od siebie dwa duże szpitale.

Tym samym w tarnowskiej placówce będzie przygotowywanych 50 miejsc dla pacjentów z COVID19, w tym pięć łóżek respiratorowych. W razie wystąpienia nagłej potrzeby, docelowo w Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie, może pojawić się 150 miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o