Dołączają do sieci ciepłowniczej

0
376
fot. Tadeusz Koniarz
REKLAMA

To kolejny krok w staraniach o czystsze powietrze i wyeliminowanie smogu. Jak wynika z danych Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Tarnowie, w ubiegłym roku zlikwidowano kotły na paliwo stałe w 25 miejskich budynkach. Do sieci ciepłowniczej przyłączono 42 obiekty mieszkalne i usługowe – kolejnych 181 mieszkań ogrzewanych jest ciepłem systemowym, a centralna ciepła woda pojawiła się w 666 mieszkaniach.

REKLAMA

Miejska sieć ciepłownicza ma obecnie blisko 120 kilometrów długości, w tym 3,2 km wybudowanych w roku ubiegłym. MPEC ogrzewa teraz łącznie blisko 2 mln 133 tys. metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej i użytkowej, dostarczając ciepło systemowe m. in. do 736 budynków mieszkalnych w Tarnowie.
Kontynuowany jest program „Centralna Ciepła Woda – komfort i bezpieczeństwo”. Od początku realizacji programu CCW, tj. od 2007 do 2019, instalacje CCW wykonano w 320 budynkach dla 14 066 mieszkań. Łącznie z tego programu skorzystało ponad 35 tysięcy mieszkańców Tarnowa. W bieżącym roku planowane jest przyłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej kolejnych 45 budynków mieszkalnych i usługowych w obrębie tarnowskiej starówki m. in. przy ulicach: Zakątnej, Bernardyńskiej, Żydowskiej, Franciszkańskiej, Kapitulnej, Brodzińskiego. Ciepła woda powinna dotrzeć do kolejnych 250 mieszkań.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o