Drugi przypadek koronawirusa w Tarnowie

1
603
fot. ShutterStock

Jeszcze kilka godzin temu prezydent Tarnowa informował o potwierdzonym tylko jednym przypadku zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Tarnowa. To już nieaktualne. Odnotowano drugi przypadek.
Tarnów nie jest białą plamą na mapie Małopolski; miastem, w którym nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Informację o pierwszym potwierdzonym przypadku (pozytywny wynik testu w kierunku zakażenia koronawirusem) przekazał prezydent Tarnowa Roman Ciepiela na swoim facebookowym profilu 17 marca. Chodziło o niespełna 30-letniego tarnowianina, który w ubiegłym tygodniu wrócił z wycieczki do Francji. W poniedziałek zaobserwował u siebie podwyższoną temperaturę. Mężczyzna skontaktował się najpierw z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Tarnowie, a następnie trafił na oddział obserwacyjno-zakaźny szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej. Przeprowadzony test wykazał obecność koronawirusa w organizmie i mężczyzna został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Jeszcze dziś ok. godz. 14 prezydent mówił podczas konferencji prasowej, że nie ma nowych przypadków zakażenia koronawirusem wśród tarnowian. Kilka godzin później informacja była już nieaktualna. Prezydent Roman Ciepiela ponownie użył mediów społecznościowych, by przekazać wiadomość o nowym przypadku: „Sytuacja jest dynamiczna. Jest potwierdzenie zarażenia drugiej osoby z Tarnowa. Osoba ta od kilku dni przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zachowujmy ostrożność i przestrzegajmy zasad.”
Informacji tej nie potwierdziły jeszcze służby wojewody małopolskiego. W przesłanym po godz. 18 komunikacie nadal mowa jest tylko o sześciu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Małopolsce, w tym jednym z Tarnowa.
Kolejne przypadki zakażenia odnotowywane są także na Podkarpaciu. Dziś podano informację o dwóch nowych przypadkach. Jeden z nich to kobieta w sile wieku z powiatu dębickiego, która jest aktualnie hospitalizowana.
Warto jeszcze dodać, że Firma Oponiarska Dębica zdecydowała o czasowym wstrzymaniu produkcji opon w zakładzie produkcyjnym w Dębicy od 21 marca do 3 kwietnia, z możliwością przedłużenia tego przestoju. To decyzja podjęta w trosce o zdrowie pracowników i partnerów biznesowych, w odpowiedzi na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Alex

Realne zagrożenie dla Wszystkich Tarnowian a tu Panowie z Tarnowskich Wodociągów pracują jak zawsze. Jeżdzą po 5 osób w samochodach. Nie chce myśleć jak to wygląda w zakładzie. Dwustu mężczyzn rano na odprawie. To tak ma wygładać wspólna odpowiedzialność?
O tym warto napisać droga TEMI.
Nic tu nie da dezynfekcja, maski itd.
Inwestycje nie są konieczne w tym czasie.
Prezes naraża ludzi a sam odgrodzil się i biuro od reszty. Absurd
Pracownik fizyczny na drugim planie a przeciez zbiorowa praca stanowi duże zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa .