Duet na cztery ręce

0
111
REKLAMA

Drugi z tegorocznych koncertów letnich odbędzie się 26 lipca w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie. Wystąpią artyści z Hiszpanii. W programie utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha.
Fundacja Kultury i Integracji „Inter-Art” we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Zespołem Szkół Muzycznych w Tarnowie, Włoskim Instytutem Kultury w Krakowie oraz Instytutem Cervantesa w Krakowie, organizują XXX Koncerty Letnie z cyklu „Muzyczne Pory Roku”. Pierwszy z koncertów odbył się 5 lipca. Kolejny koncert zaplanowano na 26 lipca, początek o godz. 16 w nowej sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie.

REKLAMA

W duecie fortepianowym na cztery ręce wystąpią artyści z Hiszpanii: Antonio Soria (pianista, profesor klasy fortepianu, muzyki kameralnej, organów i teorii muzyki; juror konkursów krajowych i międzynarodowych) oraz Jorge D. Fernandez (pianista, ukończył konserwatorium w Gijon w trzech dziedzinach: fortepianu, altówki i skrzypiec; uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach interpretacji; wspólnie z ojcem jest autorem podręcznika o metodach gry na altówce). W programie koncertu utwory m.in. Johanna Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena i Mikołaja R. Korsakova.
Ze względu na epidemię, ilość miejsc jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne karty wstępu, które można pobrać w Wydziale Kultury UMT (Rynek 7) oraz przed koncertem, w miarę wolnych miejsc. Organizatorzy proszą publiczność o zabranie maseczek.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o