Dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem wśród mieszkańców Tarnowa

0
396
REKLAMA

Ponad tysiąc nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, w tym ponownie najwięcej w Małopolsce. W Tarnowie od początku epidemii odnotowano 87 przypadków.

 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, 19 września, o rekordowym wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce. To 1002 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Niestety, kolejny raz najwięcej przypadków odnotowano w Małopolsce – aż 150.

Jak informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie, ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 150 osób. To 84 kobiety i 66 mężczyzn, w wieku od 10 miesięcy do 89 lat, z Krakowa (31 osób), powiatu myślenickiego (22 osoby), nowotarskiego (18 osób), limanowskiego (12 osób), suskiego (9 osób), nowosądeckiego (8 osób), miechowskiego (7 osób), powiatu wadowickiego i olkuskiego (po 6 osób), tatrzańskiego, oświęcimskiego, krakowskiego (po 5 osób), wielickiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu brzeskiego (po 3 osoby), Tarnowa (2 osoby) oraz powiatów: gorlickiego, dąbrowskiego, chrzanowskiego i bocheńskiego (po 1 osobie). Aktualnie 30 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

W Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone łącznie już u 9442 osób, w tym 293 osoby są mieszkańcami powiatu tarnowskiego, a 87 osób to mieszkańcy Tarnowa.

WSSE w Krakowie poinformowała także o kolejnych 125 ozdrowieńcach na terenie Małopolski. To 34 kobiety i 91 mężczyzn, w wieku od 2 do 89 lat, z Nowego Sącza (58 osób), powiatu myślenickiego (18 osób), nowotarskiego (10 osób), limanowskiego (9 osób), tatrzańskiego (5 osób), tarnowskiego i suskiego (po 4 osoby), powiatu oświęcimskiego i olkuskiego (po 3 osoby), wadowickiego, gorlickiego i bocheńskiego (po 2 osoby) oraz Krakowa i powiatów: wielickiego, nowosądeckiego, miechowskiego, krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 7286 ozdrowieńców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o