Filia nr 17 w nowym miejscu

0
141
Filia nr 17 w starej lokalizacji | fot. archiwum MBP
REKLAMA

Po dłuższej przerwie ponownie udostępniono dwie filie tarnowskiej biblioteki – filię nr 14 oraz filię nr 17. Pierwsza działa w starej lokalizacji, drugą tymczasowo przeniesiono.
Przygotowanie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnowie do ponownego otwarcia się dla czytelników po blisko trzymiesięcznym zawieszeniu działalności, nie było łatwym zadaniem. Stosując się do wytycznych i zaleceń Biblioteki Narodowej oraz Ministerstwa Rozwoju, w każdym oddziale i filii tarnowskiej biblioteki należało m.in. wydzielić dla książek dwie drogi – drogę brudną dla książek zwracanych do biblioteki i poddawanych kwarantannie, i drogę czystą dla książek właśnie wypożyczanych. Konieczne było również przeorganizowanie przestrzeni, by zapewnić odpowiednie odległości między pracownikami biblioteki, dodatkowo zamontowano przesłony ochronne. W widocznym miejscu przed wejściem do każdego działu i filii umieszczono informacje o maksymalnej liczbie użytkowników, mogących jednocześnie przebywać w danym pomieszczeniu, dostępne są środki do dezynfekcji.

REKLAMA

Nie wszystkie oddziały i filie uruchomiono w tym samym czasie, w połowie maja lub pod koniec maja. W dwóch filiach trwały prace związane zarówno z selekcją i kontrolą księgozbioru i dostosowaniem lokalu do ministerialnych wytycznych (filia nr 14 na Os. Niepodległości), jak i przeniesieniem zbiorów oraz przygotowaniem przestrzeni pod przebudowę (filia nr 17 na Os. Westerplatte).
Teraz miejska biblioteka informuje, że od 25 czerwca wznawiają działalność filia nr 14 w dotychczasowej lokalizacji oraz filia nr 17 w nowej tymczasowej lokalizacji, czyli w budynku Szkoły Podstawowej nr 8 przy ul. Bitwy Pod Studziankami 5.
Do końca czerwca obowiązują nowe godziny otwarcia filii i oddziałów, szczegóły można sprawdzić na stronie internetowej biblioteki. Z kolei termin zwrotu książek wypożyczonych w filiach nr 14 i 17 został przedłużony do 31 lipca bieżącego roku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o