Fontanna to nie basen

0
178
Tabliczka przy fontannie
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Zaciszna okolica Parku Sanguszków w Tarnowie sprawia, że w upalne dni osoby poszukujące ochłody coraz śmielej decydują się na kąpiel w nowym wodotrysku. Ze względów sanitarnych takie praktyki są zakazane.

W pobliżu fontanny w Parku Sanguszków w Tarnowie zamontowane zostały tabliczki przypominające zarówno o zakazie wchodzenia do obiektu, jak i zaśmiecania otoczenia.
– Słoneczna pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu, a w upalne dni wiele osób spędza czas przy tarnowskich fontannach. Wodotrysk w Parku Sanguszków stanowi niemałą atrakcję i przyciąga sporo osób. Bliskość spokojnej okolicy zachęca do kąpieli. Strażnicy starają się upominać takie osoby, jednak za nagminne niestosowanie się do zakazu grozi mandat wynoszący do 500 złotych – mówi Aldona Matusik z tarnowskiej Straży Miejskiej.

REKLAMA
Tabliczka informacyjna przy fontannie
Kamienie w fontannie mogą doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

Docierają do nas także niepokojące sygnały dotyczące niszczenia dysz, z których wypływa woda. Wandale obrzucają je kamieniami, czy też fizycznie ingerują w urządzenia. – Wiele osób wychodzi chyba z założenia, że jeżeli coś jest publiczne, to niczyje… Najwyższy czas zmienić to myślenie i mieć na uwadze, że publiczne, to też i moje – mówią okoliczni mieszkańcy.
Przypomnijmy, że nowa fontanna powstała dzięki społecznej akcji i zaangażowaniu wielu osób. To od nas samych zależy, jak długo będziemy mogli spędzać czas przy sprawnym wodotrysku.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o