Grand Prix dla filmu „Supernova”

0
79
Bartosz Kruhlik odbiera Grand Prix 34. Tarnowskiej Nagrody Filmowej |fot. materiały prasowe organizatorów festiwalu
REKLAMA

Zakończyła się 34. Tarnowska Nagroda Filmowa. Podczas gali w Centrum Sztuki Mościce wręczono nagrody i wyróżnienia. Każde z gremiów jurorskich uznało za najlepszy inny z trzynastu filmów prezentowanych w konkursie głównym.

 

REKLAMA

Po raz 34. odbyła się Tarnowska Nagroda Filmowa, czyli festiwal wybranych polskich filmów fabularnych. W konkursie głównym zaprezentowano trzynaście filmów, które oceniały trzy gremia jurorskie – jury profesjonalne, jury młodzieżowe oraz publiczność.

Nagroda jury młodzieżowego – statuetka „Kamerzysta” oraz 5 tys. zł, trafiła do Małgorzaty Imielskiej, reżyserki filmu „Wszystko dla mojej matki”. Nagrodę przyznano za dojrzały debiut fabularny i odwagę twórczą w kreowaniu kina zaangażowanego, będącego manifestem przeciwko przemocy oraz głosem sprzeciwu wobec panującego systemu.
Jury profesjonalne przyznało wyróżnienie Piotrowi Witkowskiemu, grającemu główną rolę w filmie „Proceder” w reżyserii Michała Węgrzyna (doceniono wytrwałość aktora w dążeniu do przekazania pełnej prawdy o postaci rapera Tomasza Chady); nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł Allanowi Starskiemu za światowy rozmach oraz oryginalność w wykreowaniu spójnego autentycznego świata scenografią do filmu „Ukryta gra” w reżyserii Łukasza Kośmickiego; nagrodę specjalną w wysokości 5 tys. zł Leszkowi Możdżerowi za twórczą i pełną wirtuozerii rekonstrukcję muzyki Mieczysława Kosza w filmie „Ikar. Legenda Mietka Kosza” w reżyserii Macieja Pieprzycy.

Zgodnie z decyzją jury profesjonalnego, Nagrodę Grand Prix – statuetkę „Maszkarona” oraz 15 tys. zł, otrzymał film Supernova” w reżyserii Bartosza Kruhlika. Film ten, w ocenie jury, bezkompromisowy w formie i do bólu szczery, działa jak dotknięcie obnażonego nerwu, ujawnia skalę emocji, których doświadczamy tu i teraz, uwikłani w splątane relacje oraz społeczne zależności.

Publiczność w swoim głosowaniu przyznała statuetkę „Publika” oraz 5 tys. zł filmowi „Boże ciało”  w reżyserii Jana Komasy.

Jury dziecięce, wychowankowie tarnowskich przedszkoli i szkół podstawowych, po obejrzeniu dwunastu bajek zgłoszonych do konkursu w towarzyszącej festiwalowi sekcji dziecięcej, przyznało statuetkę „Maszki” oraz 5 tys. zł producentowi filmu animowanego serii „Kicia Kocia”, odc. „Kicia Kocia poznaje strażaka” – Ewelinie Gordziejuk.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o