Joga w parku

0
118
Joga w parku | archiwum/fot. Przemysław Sroka
REKLAMA

Cieszące się sporym zainteresowaniem wakacyjne i bezpłatne spotkania z jogą w Parku Strzeleckim, organizowane są także w tym roku. Pierwsze spotkanie odbyło się 1 lipca.
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie, mające swoją siedzibę w pałacyku w Parku Strzeleckim, kilka lat temu po raz pierwszy zaprosiło tarnowian na wakacyjną jogę, organizując cykl spotkań w plenerze wspólnie ze szkołą jogi „Manas”. Inicjatywa sprawdziła się zyskując całkiem spore grono zwolenników ćwiczeń w plenerze, w parkowej przestrzeni tuż obok budynku BWA przy ul. Słowackiego 1.

REKLAMA

Wzorem poprzednich lat BWA zaprasza na kolejny cykl wakacyjnych zajęć. Spotkania przeznaczone są dla każdej grupy wiekowej, zarówno dla początkujących, jak i tych, którzy już praktykują jogę. Zajęcia prowadzi Agnieszka Tyrka praktykująca jogę od kilkunastu lat, założycielka szkoły jogi „Manas”, uczestniczka kursu nauczycielskiego u Romana Grzeszykowskiego.
Pierwsze zajęcia odbyły się 1 lipca, kolejne zaplanowano na 15 i 29 lipca oraz 12 i 26 sierpnia, początek o godz. 19. Każde zajęcia trwają 60 minut, wstęp jest wolny. Zajęcia odbywają się pod gołym niebem, w przypadku niesprzyjającej pogody mogą być odwołane.
W trosce o wspólne bezpieczeństwo organizatorzy zajęć przypominają o zachowaniu dystansu dwóch metrów pomiędzy ćwiczącymi, dodatkowo proszą także, by każda osoba zainteresowana udziałem w zajęciach posiadała własną matę i pasek.
W zajęciach mogą wziąć udział tylko osoby, które m.in. w okresie ostatnich 14 dni nie miały styczności z osobą, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, nie przebywają na przymusowej kwarantannie, nie mają objawów typu gorączka, kaszel, uczucie duszności – trudności w nabieraniu powietrza.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o