Kaczyński ma rondo, Sypek skwer

0
221
Rondo-Dagaramy
Rondo u zbiegu ul. Jana Pawła II i drogi dojazdowej do autostrady A4 nazwano rondem Jana Głuszaka Dagaramy | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Podczas ostatniej sesji Rada Miejska Tarnowa uchwaliła nadanie nazw trzem rondom w mieście. Wielu radnych wstrzymało się od głosu, ale ostatecznie projekty uchwał przegłosowano. Także ten najbardziej kontrowersyjny dotyczący upamiętnienia prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

REKLAMA

Radni zdecydowali, że rondo na skrzyżowaniu ulic Elektrycznej i alei Piaskowej nosić będzie imię premiera Tadeusza Mazowieckiego – jedenastu głosowało „za”, dwunastu wstrzymało się. Rondo zaś u zbiegu ul. Jana Pawła II i drogi dojazdowej do autostrady A4 nazwano rondem Jana Głuszaka Dagaramy, wybitnego tarnowskiego architekta wizjonera. Z kolei skrzyżowanie o ruchu okrężnym ulic: Klikowskiej, Elektrycznej i ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego nazwano „Rondem Prezydenta Lecha Kaczyńskiego”. Za wyróżnieniem w ten sposób tragicznie zmarłego prezydenta RP zagłosowało czternastu radnych, wstrzymało się ośmiu, dwóch nie zagłosowało, przeciwko był tylko Tomasz Olszówka. Zadowolenia nie krył Ryszard Pagacz, szef klubu PiS, który już od dłuższego czasu wnioskował o uhonorowanie Lecha Kaczyńskiego w Tarnowie.
Kontrowersje nie towarzyszyły natomiast głosowaniu nad nadaniem nieruchomości – położonej przy ul. Narutowicza i przylegającej do Starego Cmentarza – nazwy „Skweru Antoniego Sypka”. Za takim upamiętnieniem niedawno zmarłego tarnowskiego historyka i lokalnego patrioty zagłosowało dwudziestu radnych, wstrzymało się czworo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o