Kamienica nadal bez okien

4
623
fot. Dorota Jucha
REKLAMA

Cztery firmy starają się o pozyskanie zamówienia od miasta Tarnowa na montaż stolarki okiennej i drzwiowej w kamienicy przy ul. Legionów 14. Wykonawcę tego zadania powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.

REKLAMA

Jak już informowaliśmy, ubiegły rok zakończył się dla tarnowskich inwestycji pechowo. W trzech przypadkach: I etap prac remontowych w kamienicy przy ul. Legionów 14, budowa Multimedialnego Centrum Artystycznego przy ul. Wałowej 25, izolacja piwnic Tarnowskiego Centrum Kultury przy Rynku 5 wraz z modernizacją nawierzchni ul. Krótkiej. Tarnowska firma Euro Bud przerwała prace i zrezygnowała z ich kontynuowania. W efekcie miejscy urzędnicy zerwali z firmą umowy na realizację prac remontowych i budowlanych.
W przypadku rewitalizacji zabytkowej kamienicy przy ul. Legionów 14, etap I prac remontowych wart ponad 3,5 mln zł, został zrealizowany w 90 proc. Wykonawca nie zdążył przed zimą wstawić nowych okien. Po zakończeniu inwentaryzacji miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż stolarki okiennej i drzwiowej w kamienicy dostosowywanej do potrzeb magistrackich wydziałów i biur. Chodzi m.in. o dostawę i montaż stolarki okiennej (83 szt.) i stolarki drzwiowej (3 szt.), demontaż pozostałych 29 okien oraz 4 drzwi balkonowych i ich późniejsze odtworzenie, wykonanie i zamontowanie 6 balustrad do drzwi balkonowych na elewacji zachodniej.
Cztery firmy – z Kielc, Tylmanowej, Barcic Dolnych oraz z Tarnowa – starają się o pozyskanie tego zamówienia, żądając za prace od 341,9 tys. zł do 461,4 tys. zł. Z kolei Wydział Infrastruktury Miejskiej UMT dysponuje na to zadanie budżetem w wysokości 350 tys. zł. Trwa jeszcze sprawdzanie ofert. Nazwę firmy, która zamontuje w kamienicy okna i drzwi, powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Niezadowolony

Mam pytanie. Które artykuły dotyczą nowego numeru Temi. W tej chwili to wszystko jest wymieszane. Chcę kupić wersje papierową, ale z waszego portalu w tej chwili to wynika wielki chaos. Muszę przyznać, że stara strona była super w porównaniu z obecnym zamieszaniem. Ze starej strony mogłem się dowiedzieć co ukaże się lub też co ukazało się w ostatnim numerze Temi, a teraz jak nie “Strzelanina w Niemczech” z napisami na taśmie policyjnej w j. angielskim to aerobik 😉