Kolejna ofiara oszustów

0
114
oszusci
REKLAMA

Policja niejednokrotnie apelowała o nie rozmawianie z nieznanymi przedstawicielami różnych instytucji, a w szczególności o niepodawanie szczegółowych danych osobowych na swój temat. Niestety apele nie pomogły i kolejny raz ofiarą oszustów została tarnowska seniorka, która oddała swoje oszczędności.

To już trzeci tydzień, jak w Tarnowie seniorzy odbierają telefony stacjonarne, a w nich rozmówca namawia do udziału w zorganizowanej policyjnej akcji. Tym razem na takie oszustwo dała się nabrać 76-letnia tarnowianka. Rozmówca wmówił jej, że mieszkanie w którym przebywa, jest obserwowanie i planowane jest włamanie, a ona sama ma zostać uśpiona gazem. Ponadto powiadomił ją, że nieuczciwi bankowcy mają dostęp do jej konta bankowego i sukcesywnie dokonują kradzieży zgromadzonej gotówki. Przestraszona kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami rozmówcy, po czym wyrzuciła przez okno mieszkania ponad 17 tysięcy złotych i 200 dolarów. Następnie udała się do najbliższej placówki bankowej, by wybrać z konta 30 tysięcy złotych i pozostawić je we wskazanym przez mężczyznę miejscu. Gdyby tego było mało, oszust kazał staruszce pojechać do kolejnego banku, by wybrać kolejne 30 tysięcy złotych, które miała wrzucić do kosza w centrum miasta. Po wszystkim rozmówca podziękował seniorce za udział w akcji i zapewnił, że wpłacone pieniądze wróciły już na konto. Dodatkowo zagwarantował, że wieczorem zadzwoni i zwróci pieniądze wyrzucone przez okno.

REKLAMA

Niestety, jak można było się domyślić wieczorem nikt nie zadzwonił. Kobieta postanowiła powiadomić o tym fakcie dyżurnego, a ten uświadomił kobietę mówiąc, że policja nie angażuje się w żadne akcje w taki sposób. Nie pozostało jej więc nic innego, jak złożyć zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie i stracie finansowej na blisko 80 tysięcy złotych.

Źródło: Tarnowska Policja

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments