Kolizje drogowe z promilami w tle

0
106
Kolizja ul. Tuchowska
fot. KMP Tarnów
REKLAMA

W ostatnich dniach w regionie tarnowskim doszło do kilku kolizji drogowych spowodowanych przez zamroczonych alkoholem kierowców.

W ubiegły piątek jeden z kierowców na krętym odcinku ul. Tuchowskiej, w pobliżu wiaduktów kolejowych, najpierw uderzył w bariery i betonową podporę mostu, a następnie w jadącego w przeciwnym kierunku osobowego nissana. Przejazd w obu kierunkach był niemożliwy, a korek miał kilka kilometrów. Sprawca kolizji, kierowca osobowego volvo, w pierwszej chwili „wydmuchał” 3.00 mg/l tj. ponad 6 promili alkoholu. Kolejne badanie przeprowadzone kilka godzin później na urządzeniu stacjonarnym wskazało już nieco ponad 3 promile. 31-letni kierowca, mieszkaniec południowej części powiatu tarnowskiego, nie miał prawa jazdy, a od 2017 do 2021 roku wobec mężczyzny sąd rejonowy wydał postanowienie o zakazie prowadzenia pojazdów.

REKLAMA

W tym samym dniu 44-letni kierowca, mieszkaniec powiatu tarnowskiego, swoim fiatem „rozjeżdżał” znaki drogowe informujące o wysepce rozdzielającej. Kierowca w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu (1,57 mg/l).

Alkomat
fot. KMP Tarnów

W nocy z soboty na niedzielę miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe. Kierowca osobowej hondy wyjeżdżając z Tarnowa w kierunku Ładnej, zjechał na przeciwległy pas ruchu i otarł się o bok pojazdu ciężarowego. Kontynuując jazdę, uderzył czołowo w prawidłowo jadącego nissana. W tym przypadku skończyło się na dużej dawce strachu, a przyczyną kolizji po raz kolejny był alkohol. Policjanci, którzy przeprowadzili badanie, stwierdzili w wydmuchiwanym powietrzu 2,06 mg/l, tj. 4.14 promila alkoholu.

Osoby posiadające prawo jazdy straciły je, a dodatkowo grozi im trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, dwa lata pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o