REKLAMA

Od kilku dni grupa niezadowolonych tarnowian coraz mocniej protestuje przeciw działalności lądowiska przy ul. Lotniczej w Tarnowie. Popularne miejsce spotkań amatorów lotnictwa i modelarzy działa w mieście od ponad 16 lat.

REKLAMA

Nieoficjalnie udało się nam dowiedzieć, że trwające od pewnego czasu perturbacje związane z tym miejscem, są wynikiem nieporozumień pomiędzy kilkoma mieszkańcami a Aeroklubem Ziemi Tarnowskiej. Przeciwnicy działalności lądowiska nie wykluczają nawet blokady ul. Lotniczej i samego obiektu.
– Zakłócają nam spokój celowo latając nad naszymi domami na wysokości 200-300 metrów. Loty zaczynają się głównie w weekendy przed godziną 6 i trwają w sposób ciągły przez kilka godzin. Hałas jest permanentny i bardzo uciążliwy – twierdzą oburzeni mieszkańcy, którzy zgłosili nam swoje problemy.

bilbord1
Bilbord przy ul. Braci Saków

– Zawsze znajdzie się jakaś niezadowolona osoba, której coś będzie nie odpowiadać. Lądowisko działa tu już od kilkunastu lat. Z tego miejsca nie startują przecież wielkie samoloty, tylko awionetki, paralotnie i sporadycznie balony. I to nie codziennie. Lądowisko stanowi również niemałą atrakcję dla dzieci, gdyż w tym miejscu mogą one obserwować latające maszyny modelarzy testujących swoje sprzęty. To także miejsce spotkań i integracji mieszkańców. Od lat na jego terenie odbywają się imprezy sportowe, kulturalne, czy kursy pierwszej pomocy. Bardziej dotkliwy hałas dotyka osoby mieszkające przy ruchliwej drodze. Tam huk i spaliny mają przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu – przekonują mający odmienne zdanie mieszkańcy osiedla pod Górą św. Marcina.
Dodajmy, że właścicielem jedynego w okolicy lądowiska jest miasto Tarnów. Obiekt dzierżawiony jest przez Aeroklub Ziemi Tarnowskiej. Lądowisko jest wpisane na listę prowadzoną przez Urząd Lotnictwa Cywilnego.

Zdjęcia: autor

REKLAMA

257
Dodaj komentarz

53 Liczba komentarzy
204 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
47 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
empatyk

,,Całkowite i wyłączne zwierzchnictwo w swojej przestrzeni powietrznej ma państwo polskie.” Ten zapis prawa lotniczego jest właśnie żródlem zła wszelkiego.Powoduje on ,że wyznaczając trasy i terminy lotów nie konsultuje się ich z mieszkańcami ,którzy będą w ich wyniku narażeni na uciążliwości .To trochę tak jakby przy budowie drogi, autostrady nie było obowiązku konsultacji społecznych .Trasy np. kręgu nadlotniskowego to rodzaj drogi tyle,że w powietrzu..Dlatego też taki Jan może latać ,,pół godziny przed wschodem i pół godziny po zachodzie słońca”,każdego dnia ,kiedy tylko ma ma ochotę i terroryzować, dokładających się z własnych podatków do jego widzimisię, ludzi ,a ludzie ,których to… Czytaj więcej »

Łukasz Wojtarowicz

Lotników z Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej w centrum miasta Tarnowa latających na poziomie okien domów jednorodzinnych trzeba zwalczać jak pospolitą stonkę ziemniaczaną

empatyk

Odpowiedż na wpis Pana o nicku ,,Lotnik” (wpis ponizej) : Przecież właśnie ja jestem największym przyjacielem lotników,ponieważ jak prawdziwy przyjaciel diagnozuję popełniane przez nich błędy,proponuję dyskusję rozwiązań technicznych i organizacyjnych zmierzających do tego, aby w swojej sztuce się doskonalili a nie osiadali na laurach i gnuśnieli w okowach złych nawyków,przyzwyczajeń i oportunizmu.Niech szukają rozwiązań takich aby widok samolotu cieszył, a nie wzbudzał przerażenie i agresję,bo np. lata nad domem godzinami w niedzielne popołudnie ćwicząc krąg nadlotniskowy ( np.Płock). .W przypadku ruchu ciężarówek jest zakaz ,pomimo, iż jego znaczenie dla gospodarki jest nieporównywalnie większe, a w lotnictwie jest arogancja,która żle tej… Czytaj więcej »

Lotnik

Początki większości wielkich naszego lotnictwa są związane z aeroklubami. Kapitan Tadeusz Wrona (i inni) tez zaczynał Swoją karierę lotniczą w Aeroklubie, gdzie wtedy latały znacznie głośniejsze samoloty, choć ich hałas był miły dla ucha.
Obecnie eksploatowane Cessny i inne letadła napędzane Rotaxami są naprawdę ciche. TIR pod oknem bardziej hałasuje, tramwaj tez.
Niech ci tarnowscy wyłudzacze odszkodowań punka się w łeb i odczepia od tego pięknego lotniczego świata.

empatyk

Jeśli jest to lądowisko to brak strefy ATZ i jej obostrzeń . 1.Zakładam ,ze jest wpisane do ewidencji lądowisk, prowadzonej przez Prezesa ULC ( bo wtedy jest formalnie założone). 2.Żeby je założyć teren w m.p.z.p. musiał być przeznaczony na działalność lotniczą (chyba,że naciąga się prawo i lokalizuje na terenach o przeznaczeniu sportowym lub komunikacyjnym). Pytanie, kiedy był uchwalony m.p.z.p. i co stanowił? 3. Jeżeli dla nieruchomości nie było planu miejscowego, powinna być decyzja o warunkach zabudowy. Jest ona konieczna, ponieważ w świetle przepisów środowiskowych i zagospodarowania terenu zmieni się sposób wykorzystania nieruchomości – samoloty zaczną latać z miejsca, gdzie wcześniej… Czytaj więcej »

empatyk

Czy muszą być ,a jeśli tak ,to czy były przeprowadzane konsultacje społeczne przed zmianą przeznaczenia terenu z łąki (lądowiska) na lotnisko ? Na jakiej podstawie wyceniono wysokość dzierżawy tak dużego terenu na 500 zł ? Może warto tą sprawą zainteresować Najwyższą Izbę Kontroli,która jest przecież najbardziej kompetentnym organem monitorującym przepływ publicznych środków?

empatyk

Poczytałem trochę o tym lotnisku na dostępnych stronach internetowych (głównie Aeroklubu). I nie rozumiem. Kiedy ta łąka stała się lotniskiem? Jest to kluczowy problem do powstania roszczeń odszkodowawczych ze strony sąsiadujących nieruchomości ,jak i likwidacji uciązliwości..Wg. mnie prawnie status lotniska zyskała w 2017r.(?),z chwilą ustanowienia dla niej tzw.strefy ATZ ,z póżniejszym wpisem, w roku 2019 do Ewidencji Lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego.Roszczenia odszkodowawcze przysługują więc nieruchomościom istniejącym przed 2017r , a nawet 2019r (bo nastąpiła zmiana ich statusu.). Ustanowienie strefy ATZ automatycznie zwiększa prawny dopuszczalny poziom hałasu w jej obszarze,czyli pogarsza warunki środowiska ,życia,obniża wartość i atrakcyjność nieruchomości co wiąże się… Czytaj więcej »

empatyk

Ze strony Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej : ,,Jerzy Majka …mozna tych niezadowolonych wezwac na przesluchanie i dowiedziec sie kto ich napedza. ” To wypowiedż o mieszańcach,sąsiadach lotniska. Zrobić porządek z dziadami ? Spałować? .

empatyk

Każde lotnisko to niebezpieczne wysypisko śmieci.Romantyzmu i prestiżu trudno się w tym dopatrywać.Wysypiska muszą jednak gdzieś istnieć i być poddane restrykcyjnym przepisom dobrego prawa.Tak niestety nie jest,bo w przypadku tradycyjnego wysypiska w Polsce brak jest ustawy odorowej określającej poziom smrodu (chociaz wszyscy wiedzą co to smród i kiedy jego poziom jest już uciążliwy) a w przypadku lotnisk przepisy normujące ich funkcjonowanie są przstarzałe , są reliktem po państwie,dla którego obywatel też był rodzajem śmiecia,którego można lekceważyć.Dopuszczano więc ich lokalizowanie i funkcjonowanie w miejscach ,które można uznać za co najmniej kontrowersyjne ( jak np. to ,którego dotyczy ten konflikt). Katastrofa lotnicza… Czytaj więcej »

Małopolanin

Przyszedł mi do głowy pomysł ażeby wykorzystać powyższy artykuł i niniejsze forum do przypomnienia postaci związanego z ziemią tarnowską wybitnego Małopolanina Jana Wnęka.
Bardzo proszę wszystkich czytających niniejsze forum o zapoznanie się z postacią i życiorysem najprawdopodobniej pierwszego w historii świata szybownika i genialnego konstruktora samouka Małopolanina Jana Wnęka.

pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Wnęk#Konstruktor_i_lotnik

Tak wielu wybitnych Małopolan pozostaje zapomnianych w historii…
Wielu historii ciekawych ludzi i dumnych Małopolan nie poznamy już nigdy…

Mam nadzieję że chociaż ten mój wpis do czegoś na tym polu się przyda…

I jeszcze jedno…
Sam Jan Wnęk z pewnością z całego serca byłby przeciwny likwidacji tego Tarnowskiego lądowiska!

Mieszkanka

Jan konfabuluje, może cierpi na amnezję lub zespół otępienny albo na coś gorszego nie daj Boże. Mówi że kontrole są bezzasadne a na własne oczy widziałam jak lotnicy własnymi rękami zdejmowali drut kolczasty, którym uprzednio pieczołowicie grodzili całe pastwisko, które w ten sposób zamieniali na lądowisko. Pewnie mieszkańcy zgłosili sprawę bo kaleczyli się o rzeczony drut zamyśleni spacerowicze, nieuważne dzieciaki no i pewnie sarenki i zajączki…być może dlatego. Mówi również że wezwania policji były bezzasadne choć nie słyszałam by ktokolwiek otrzymał mandat za bezzasadne wezwanie policji gdy w akcie bezsilności na wyczyny rozbrykanych lotników policja przez mieszkańców była wzywana. Ciekawe… Czytaj więcej »

empatyk

Tym razem bez komentarza ; Na innym Forum poświęconym problemom tego lotniska i jego sąsiadów (czyli wg.Marko-dziadów) znalazłem takie wpisy Panów Lotników : .,,Opinie takich jak ty to margines a marginesem nikt się przejmował nie będzie. Następnym razem jak ci samolot wleci na twoje niebo to załóż swoje ulubione gumofilce, wyjmij widły z gnoju i pokaż mu co o tym myślisz.” : 2. ,,No argumenty przeciwników są jak zawsze z du…y – “………Zakłócają nam spokój celowo latając nad naszymi domami na wysokości 200-300 metrów. Loty zaczynają się głównie w weekendy przed godziną 6 i trwają w sposób ciągły przez kilka… Czytaj więcej »

Tadeusz L.

Idąc tokiem rozumowania osób protestujących należałoby zamknąć ulicę Lwowską, Jana Pawła II i każdą, przy której mieszkają ludzie, bo hałas od rana do nocy nie daje ludziom spokoju. A może zabronić ludziom jazdy samochodami, motorami, rowerami, bo z zdarzają się wypadki? Ludzie, opanujcie się i nauczcie się żyć w zgodzie z otaczającym światem, a jak nie dajecie rady to kupujcie domek w Karkonoszsch i po problemie.

empatyk

Jak postrzegają ludzi mieszkających w sąsiedztwie lotniska członkowie aeroklubu (oryginał wpisu gdzieś niżej) : ,,Marco Trzeba było dziadu nie kupować działki przy lotnisku i nie budować się tam jak Ci hałas przeszkadza. Wiedziałeś gdzie stawiasz dom, a teraz larum. Lotnisko nie jest od niedawna. Do tej pory nie stanowiło problemu?” – Z tego wynika , że kążda osoba , która mieszka przy lotnisku to dla dla nich dziady , którymi można pomiatać ,manipulowć , ośmieszać, taka niegodna szacunku masa ciemniaków, bezwolna,którą można kopnąć jak zaczyna bronić swoich praw i publicznych pieniędzy ,tak jak to robią np. mieszkańcy Gumnisk.? Przepraszam ,,dziady”… Czytaj więcej »

Aviamed

Wypadek w Bydgoszczy, o którym mowa w poście poniżej, miał miejsce na lotnisku, z którego odbywają się rejsy samolotów pasażerskich. Samolot miał 4 lata, więc określenie go złomem jest tanim populizmem i kłamstwem. Lotnictwo opiera się na ścisłym przestrzeganiu szerokiego spektrum procedur i ciągłym zarządzaniu bezpieczeństwem, co stanowi analogię do procedur medycznych. W dużym i małym lotnictwie występuje ścisła i uregulowana współpraca załogi/zespołu. Pilot-dowódca (chirurg) jest odpowiedzialny za bezpieczne wykonanie lotu/zabiegu. Drugi pilot (asystent operatora) stanowi wsparcie dla dowódcy i dba o monitorowanie i bezpieczne wykonanie zadania. Pracę mechaników lotniczych można porównać do rehabilitantów, których zadaniem jest doprowadzić samolot/pacjenta do… Czytaj więcej »

Małopolanin

[Popularne miejsce spotkań amatorów lotnictwa i modelarzy działa w mieście od ponad 16 lat.]
I jeszcze jedno…
Te 16 lat tradycji nie może iść na marne!
Koniecznie brońcie tego miejsca, bo… Te 16 lat tradycji nie może iść na marne!
I wszystko w temacie!

Łukasz wojtarowicz

Po za tym wszystkim pod płaszczykiem działalności charytatywnej Wiceprezes Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej prowadząc prywatną firmę Sky Sport POLAND sprzedaje i wynajmuje w Hangarze na ulicy Lotniczej samoloty ultralekkie BUSHCAT , korzystając z nieuprawnionej pomocy publicznej.

Łukasz wojtar

Kolejny wypadek awionetki w dniu dzisiejszym w Bydgoszczy , dwie osoby nie żyją -na lądowisku ???. Boimy się ze podobna katastrofa lotnicza jaka miała tu miejsce w 2007 roku, kiedy to samolot Golloba runął na ulicę Sanguszków, wydarzy się ponownie w Gumniskach. Boimy się o własne życie.?

Małopolanin

Brak własnego aeroklubu stanowiłby dla Tarnowa ujmę wizerunkową.
W sytuacji gdy swoje lokalne aerokluby mają miasta o wiele mniejsze od Tarnowa, brak własnego lokalnego aeroklubu byłby dla tego ponad stutysięcznego miasta poważną ujmą wizerunkową.
W sytuacji gdy nie powiodło się powstanie w Tarnowie prestiżowego INSTYTUTU WSPÓŁPRACY POLSKO – WĘGIERSKIEJ dołóżmy przynajmniej wszelkich starań aby zachować lokalny Aeroklub…

Pilot Drona

Od roku piloci lądowiska bardzo się kontrolują i nie latają tak natarczywie jak początkowo. Gdy jest opór ze strony mieszkańców – głównie dr. Łukasza Wojtarowicza starają się bardziej przestrzegać przepisów. Pan Wojtarowicz naświetlił policji prawo lotnicze. Policjanci, którzy wcześniej nie znali przepisów prawa lotniczego i byli bezradni. Uświadamianie wielu błędów pilotów i decydentów aeroklubu poskutkowała. Jest dużo ciszej. Każdy bezprawny lot jest zgłaszany na policję. Modelarze opuszczają lotnisko jak przyjeżdża policja, bo wiedzą, że latają najczęściej bezprawnie. Ludzie którzy bronią modelarzy latających bez uprawnień dużymi modelami ( również dronami) nie znają nowych zasad. Tu nie ma dyskusji tu jest łamanie… Czytaj więcej »

empatyk

”Sądząc z komentarzy normalność jednak się broni’ .Cyt. ze strony Fb. Aeroklubu Ziemi Tarnowskiej.

MD

Zastanawiałem się nad zakupem działki z domem na Gumniskach, ale jak tylko dowiedziałem się o problemach z hałasem to zrezygnowałem z zakupu. Na szczęście w okolicy są inne lokalizacje gdzie podobny problem nie występuje.

Mieszkanka

Mieszkanka. W sprawie hałasu w sąsiedztwie lądowiska – to sprawa oczywista – hałas jest, w momencie przelotów nad domami sięga 80 dB co zostało dowiedzione pomiarami natężenia hałasu przeprowadzonymi na wniosek udręczonych mieszkańców przez Urząd Ochrony Środowiska. W kwestii bezpieczeństwa – lądowisko to nie spełnia żadnych norm przewidzianych prawem dla tego typu obiektów, nie ma odpowiedniego ogrodzenia, nie ma wokół miejsca do awaryjnych lądowań, bezpośrednia bliskość linii wysokiego napięcia, pas startowy zakończony wysoką lipową aleją po której spacerują osoby, bawią się dzieci, a w kolejnym rzędzie zamieszkałe domostwa oraz rosnące nowe domy prawdopodobnie niczego nieświadomych ludzi. Jak chodzi o wspomniane… Czytaj więcej »

Michal Antyglupota

Dla mniej kumatych:
Empatyk to Wojtarowicz.
Ten sam styl pisania, cytowania.
Czasy postów też takie same.
Znalazł sobie wsparcie sam w sobie.
Oznacza to że absolutnie nikt nie popiera jego zdania.

empatyk

Odnoszę wrażenie,że tym forum usiłuje dokonać się medialnego linczu na człowieku, który broni swego prawa do życia w ciszy i spokoju.Sytuacja ta wywołała moją irytację i postanowiłem wyrazić swoje oburzenie ,tym bardziej ,że wpisy tego Pana wyglądają na szczere i nieco naiwne.Po prostu nie wie on z czym ma do czynienia.Rozwydrzoną ,pozbawioną skrupułów ,empatii i zrozumienia gawiedż należy dojechać metodami ks.Jaremy Wisniowieckiego?Tego nie wiem,ale poniższa lektura wprost mnie przeraża.Ten Pan musi zrozumieć,że nie wypowiada się wojen ,których nie można wygrać a te wypowiedziane,aby wygrać, należy toczyć z cąłą bezwzględnością.Bo jakie będzie życie Pana i sąsiadów jeżeli przegracie?Jest Pan trochę szeryfem… Czytaj więcej »

empatyk

Złości mnie sytuacja gdy każda inicjatywa w naszym mieście jest blokowana. Autodrom przeszkadza, żużel przeszkadza, samoloty przeszkadzają. Jeśli tak dalej będzie to w Tarnowie nic nie zostanie poza sklepami.

empatyk

Ciekawe ; ~ anka
Czwartek, 18.06

Armia USA przeprowadziła badania.Wynika z nich , że właśnie wśród lotników jest największa grupa mężczyzn leczących kompleksy.Chcą w ten sposób podnieść swoją wartość.Głównie chodzi o syndrom tzw. ,,małego członka”,co niestety wyniki tych badań potwierdzają.Chcą być ,,macho” a możliwości brak.Taka ciekawostka.Link do strony ponizej.

Czytaj więcej na https://www.info.elblag.pl/komentarze,62069,4.html#ixzz6RYLEyjcA

empatyk

Rozumiem lotników, chcą spełniać swoją pasję, zarażać innych a tu jakiś samozwańczy wlodarz terenu stara się wszystko zniszczyć.

empatyk

Kultura wypowiedzi i siła argumentu w jednym z postów ale ,,Ci” mi zaimponowało: Marco

Trzeba było dziadu nie kupować działki przy lotnisku i nie budować się tam jak Ci hałas przeszkadza. Wiedziałeś gdzie stawiasz dom, a teraz larum. Lotnisko nie jest od niedawna. Do tej pory nie stanowiło problemu?

Michał Potępa

Prowadziłem niedawno imprezę dla dzieci i rodziców dla aeroklubu pod nazwą Pierwsza Pomoc Na Kocu. Za darmo. Po pracy. Jestem człowiekiem wiarygodnym, sprawdźcie moje dane. Zagościło u nas parędziesiąt dzieciaków z rodzicami. Było idealnie, koledzy z ladowiska postarali się przygotować zaplecze jak najlepiej. Zbudowali scenę, pożyczyli głośniki, zasponsorowali upominki. Tematyka pierwszej pomocy jest dosyć ważna a tu nagle przyjeżdża policja. Jadę zdenerwowany do pana W. Nie ma go. Żona z dumą stwierdza że to nie mąż tylko oni razem wezwali policję. Tlumaczę że zakłócanie tak szlachetnego spotkania dla najmlodszych to istne kuriozum i nawet policja dziwiła się temu zgloszeniu. Jestem… Czytaj więcej »

Rafał P

Proponuję wszystkim którzy nie akceptują postępowania Pana W, a podpisali jego petycje o wycofanie swojego poparcia pod petycją. Myślę, że wystarczyło by zwykle pismo do urzędu, że w związku z wprowadzeniem w błąd przez zbierającego podpisy wycofuję swój głos poparcia dla jego incjatywy i Pan W. zostanie sam ze swoimi problemami.

Obserwatorka84

Mieszkam na Zielonym, tam samolotów raczej nie słychać. Często jednak jeździmy z dziećmi rowerami koło lotniska. Udało nam się 2 razy widzieć taki niebieski samolot gdy startuje, było go słychać ale wg mnie przejazd pociągu słychać podobnie. Nie był to dźwięk jak na Balicach przy starcie odrzutowca. Jeśli te samoloty i lotnie nie latają cały czas to dziwię się całej aferze.

Ratownik

Proszę Pana Wojtarowicza oraz empatyka (czyli tą samą osobę) o przemyślenie decyzji z zamknięciem lądowiska. Jest ono udostępnione Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu (nieodpłatnie oczywiście) jako awaryjne i dosyć często wykorzystywane. Rozmawiałem z pilotem LPR i stwierdził że lądowisko pod szpitalem Łukasza jest narażone na nierówny wiatr.
Śmiał się że lekarz chce zabrać pacjentom w stanie zagrożenia życia możliwość szybkiego transportu.

Mieszkaniec Tarnowa

No tak zamknijmy jedno z fajniejszych miejsc rekreacyjnych dla dorosłych i dzieci w Tarnowie, tylko dlatego że przeszkadza to Osobom, które wybudowały sobie dom obok…. Czy jak te Osoby wybudowały by sobie dom w pobliżu placu zabaw, boiska czy szkoły to też te miejsca zostały by zamknięte???? Bo też te miejsca powodują uciążliwość hałasowa. Proponuję na przyszłość lepiej przemyśleć zakup działki i wziąść pod uwagę jej lokalizację zamiast zamykać to co nam przeszkadza.

Małopolanin

Mam pewien pomysł jak jeszcze bardziej podkreślić lotniczy charakter tego miejsca. Pewnie niektórzy od razu wyśmieją, ale co tam… Mianowicie postawić na tarnowskim lądowisku gustowną kapliczkę MATKI BOŻEJ LORETAŃSKIEJ PATRONKI LOTNIKÓW i zaprosić lokalnego proboszcza aby ją poświęcił. Korzyści płynące z takiego posunięcia: – podkreślenie lotniczego charakteru tego miejsca. – zwrócenie uwagi na lądowisko przez prasę katolicką (może nawet ogólnopolską) – Jezeli na lądowisku stanie obiekt kultu religijnego miejsce to zyska dodatkową ochronę prawną – Trudniej będzie prawnie walczyć z miejscem, na którym znajduje się obiekt kultu religijnego – Wojtarowicz napisał dosłownie że [walczymy właściwie żeby w miejscu lądowiska powstała… Czytaj więcej »

PITTORE

Ja Pittore mieszkam najbliżej tarnowskiego lotniska, przy ulicy lotniczej i powiem wam wszystkim że nic się tu nie dziej jeżeli chodzi o hałas. Bardzo rzadko w ogóle coś tu startuje. Czasami jedynie nocą jakaś rozbrykana młodzież sobie pośpiewa. Zachowują się bardzo kulturalnie mimo że są po paru piwkach.Jeżeli chodzi o latające maszyny to nigdy nie widziałem tu airbusa , raczej raz a najwyżej dwa razy w miesiącu wystartuje jakaś awionetka której prawie nie słychać. Zależy z której strony zawieje wiatr. Co do lotni, to starty odbywają się jeszcze rzadziej bo nie zawsze pogoda pozwala się wznieść. Myślę że w tej… Czytaj więcej »

empatyk

Bolesław Szuman Hałas lotniczy We wszystkich krajach rozwiniętych gospodarczo hałas uważa się za czynnik „zanieczyszczający” środowisko. Przeprowadzone badania wykazały, że czynnik ten jest klasyfikowany na pierwszym miejscu wśród warunków określających jakość środowiska zamieszkania i wypoczynku. W ostatnich latach wzrosła liczba skarg ludności na nadmierny hałas w środowisku. Dotyczy to przede wszystkim hałasu komunikacyjnego drogowego i lotniczego, w mniejszym stopniu kolejowego. Jednakże hałas lotniczy jest najbardziej uciążliwy, choć dotyczy ograniczonego terenu, położonego najbliżej lotniska, pod trasami odlotów i przylotów. Hałas drogowy jest w miarę jednostajny, natomiast uciążliwość hałasu lotniczego wynika z jego specyfiki: pojawia się nagle, szybko narasta do wartości maksymalnej… Czytaj więcej »

Karolina

Dramat, ludzie szukają problemów na siłę
Mieszkam niedaleko i chalas nie jest dotkliwy. Byłam z dzieckiem i chętnie odwiedzam to miejsce. Jest tam fajny klimat co to komu przeszkadza. Najprościej zamknijmy wszystko bo zawsze będzie ktoś niezadowolony. Aeroklub trzymam kciuki nie dajmy się zwariować.

Krzysztof C.

Chciałem zwrócić uwagę, iż ostatnio pod Delikatesami Centrum znajdowały się samochody z “obcymi” rejestracjami. Myślę że Pan Łukaszek powinien się zająć ta sprawa?

empatyk

Czytam z zażenowaniem niektóre wpisy Panów lotników.Buta,arogancja,brak empatii,brak chęci porozumienia,moje jest mojsze,prymitywne cwaniaczkowanie.Beret,antenka,gumiaki umysłowe.Oprócz innych działań, moim zdaniem , skuteczne w takiej sytuacji będą procesy cywilne o zakłócanie tzw.miru domowego,wytaczane nie aeroklubowi ale poszczególnym osobom personalnie.Jeżeli prowadzona jest działalność gospodarcza to żądanie zamknięcia uciążliwości w granicach działki,itp.Tez personalnie.Do skutku.

Małopolanin

Jeśli możecie zachować ten obiekt to brońcie go z całą mocą bo moze być za póżno. Życzę powodzenia!!!

empatyk

Ludzie mają prawo do ciszy.a samoloty to dzisiaj juz nie sa atrakcją lecz elementem zasmradzający hałasem otoczenie.Wątpliwa przyjemność kilku osób nie może szkodzić innym.Mieszkam 4 km od podobnego lotniska w Płocku i rozumiem słusznośc tego protestu.Będzie tylko gorzej.Jeśli możecie zlikwidować ten przybytek to róbcie to z całą mocą bo moze być za póżno.Życzę powodzenia.

Małopolanin

Taka ciekawostka:
Tarnów to najbardziej węgierskie z polskich miast. Pomimo tego na tarnowskim lądowisku nie było nigdy ani jednego pilota z Węgier. Ciekawe dlaczego? Wspaniale byłoby w tym najbardziej węgierskim z polskich miast zobaczyć kiedyś wyczyny węgierskich pilotów!Najlepiej w wykonaniu samego mistrza Pétera Besenyei!

http://www.youtube.com/watch?v=KWVrig6MlQw

Łukasz Wojtarowicz

Żaden z użytkowników lądowiska nie płaci podatków w Tarnowie. Moja rodzina zastawia w kasie miasta bardzo duże pieniądze. A to dlatego że to jest moje miasto a nie przybyszów z lądowiska. Kropka.

Małopolanin

Skoro juz tak wiele tu komentarzy, to ja pozwole sobie z innej beczki.
A czy nie było by dobrym pomysłem publiczne upamiętnienie owych Tarnowskich Lotników Wiecznej Eskadry:

http://www.avia.tarman.pl/index.html?grp=45&lang=pl

Tak wielu wybitnych Małopolan pozostaje zapomnianych w historii…
Wielu historii ciekawych ludzi i dumnych Małopolan nie poznamy już nigdy…

Może jakaś drukowana publikacja okraszona zdjęciami?
Może jakaś pamiątkowa tablica na tarnowskim lądowisku?

Ludzie odpowiedzialni za kulturę w mieście mogli by się temu przyjrzeć…

Łukasz Wojtarowicz

Jakby ludzie komentujący artykuł zamieszkiwali byli Zabłocie bądź Gumniska z pewnością podpisywali by się z Imienia i Nazwiska

AAAAA

[po południu przyjeżdżają fanatycy samolotów zdalnie sterowanych, wtedy mamy już hałas w całym Parku Sanguszków]
[Dodatkowo Firma SKYSPORT POLAND wraz Aeroklubem prowadzi na lądowisku nielegalną działalność gospodarczą prowadząc salon sprzedaży i wynajmu samolotów ultralekkich BUSHCAT.]

Ze śmiechu Spadłem z krzesła!
Pozdrowienia z podłogi!
Szczególnie Pozdrowienia dla fanatycznych fanatyków samolotów zdalnie sterowanych prowadzących na lądowisku nielegalny SALON!

Norbert

Ktoś kto buduje dom w pobliżu autostrady, wysypiska śmieci, kurników czy też spalarni wie na co się decyduje. To samo dotyczy inwestycji w rejonie lotniska – widziały gały co brały.

Paweł

Jak komuś coś przeszkadza to niech wyprowadzi się w bieszczady. Tam jest całkiem cicho. Jak mi przeszkadza pies sąsiada za siatką, auta i motory, koszenie trawy, to zamykam okno a nie likwiduje tego. Żyjemy w mieście i społeczeństwie a nie na pustelni. Ja mieszkam na Marcince i te paralotnie i modele to atrakcja dla moich dzieciaków. Hałas minimalny. Wspierajmy tego typu inicjatywy oraz rozwijajmy sport i pasje. Dobrze że w Tarnowie coś się dzieje i oby działo się więcej.
Pozdrawiam