Koncert organowy w tarnowskiej katedrze

0
124
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

Daniel Prajzner, organista pochodzący z Przemyśla, koncertować będzie w tarnowskiej katedrze. W programie utwory m.in. Franza Liszta i Johanna Sebastiana Bacha. Koncert zaplanowano na 15 sierpnia.

„W blasku Katedry” to cykl koncertów organowych odbywających się we wnętrzu wyjątkowej świątyni w centrum Tarnowa. Najbliższy odbędzie się 15 sierpnia. Wystąpi Daniel Prajzner, organista pochodzący z Przemyśla, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie organów prof. Mirosławy Semeniuk-Podrazy oraz Conservatorium van Amsterdam w klasie organów prof. Pietera van Dijka. Prajzner brał udział w licznych mistrzowskich kursach interpretacji. Jest laureatem wielu konkursów organowych, otrzymał także stypendia artystyczne i nagrody za osiągnięcia artystyczne.

REKLAMA

Pracuje w Katedrze Organów Akademii Muzycznej w Krakowie na stanowisku adiunkta. W 2017 roku na swej macierzystej uczelni uzyskał stopień doktora sztuki. Od października ubiegłego roku pełni funkcję wicedyrektora Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej. Jest również organistą kościoła pw. bł. Anieli Salawy w Krakowie oraz pomysłodawcą i prezesem zarządu Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej w Przemyślu, reaktywowanej w 2018 roku.

Koncert rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 19 w bazylice katedralnej w Tarnowie, wstęp wolny. W programie koncertu otwory m.in. Franza Liszta, Johanna Sebastiana Bacha i Johanna Ludwiga Krebsa.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o