Kontrole na parkingach wracają za tydzień

0
274
Parkingi
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Wszystko na to wskazuje, że zawieszenie kontroli opłat za pozostawienie pojazdu w strefach płatnego parkowania w Tarnowie zakończy się z początkiem maja. Kontrole nie są prowadzone od 16 marca w związku ze stanem epidemicznym i znacznym ograniczeniem ruchu w mieście.

REKLAMA

Dzisiaj w spółce Targowiska Miejskie potwierdziliśmy informację, że od poniedziałku, 4 maja, powracają kontrole biletów postojowych w strefach płatnego parkowania (SPP) w Tarnowie. Przez ostatnie tygodnie opłaty te nie są przez nikogo weryfikowane, chociaż formalnie ciągle obowiązują. Jak jednak zaobserwowaliśmy, kierowcy parkowanych pojazdów na ogół nie płacą za postój. Dzieje się tak, mimo że Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, zaapelował do nich, by – mimo braku kontroli – wciąż czuli się w obowiązku uiszczać należności.
W Krakowie od 16 marca płatne parkowanie jest całkowicie zniesione, ale – jak się dowiadujemy – opłaty postojowe także powrócą 4 maja. Niektórzy tarnowscy radni w połowie marca postulowali, żeby na określony czas nie pobierać pieniędzy za parkowanie w SPP, ale ponieważ wiązało się to z przyjęciem osobnej uchwały, propozycja ta nie została przyjęta.
Strefy płatnego parkowania, dysponujące ok. 3 tysiącami miejsc, przynoszą miastu co roku dochód w granicach 3-4 mln zł.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o