Koronawirus – aktualne zasady i ograniczenia

Ograniczenia
REKLAMA

Od dzisiaj obowiązują nowe zasady i ograniczenia związane z koronawirusem. To już trzeci, przedostatni etap znoszenia ograniczeń obowiązujących w Polsce. Wprowadzone zmiany pozwolą nam m.in. na wizytę w restauracji, pójście do fryzjera czy kosmetyczki.

REKLAMA

Od 18 maja można:
– skorzystać z usług kosmetyczek i fryzjerów,
– zjeść w restauracji, kawiarni, barze, a także w centrum handlowym (w wydzielonej przestrzeni gastronomicznej),
– prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych,
– prowadzić zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację.

Ponadto od 18 maja:
– podwyższony został limit pasażerów w środkach transportu publicznego,
– otwarte zostały placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną (np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe),
– zwiększono limity osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych,
– poluzowano obostrzenia w kulturze (możliwe będzie wznowienie działalności kin plenerowych, prac na planach filmowych, itp.).

Warto przypomnieć, że od wczoraj zmniejszono również restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od niedzieli 17 maja podczas mszy lub innego obrzędu na 1 uczestnika musi przypadać 10 m2.
Stopniowe znoszenie obostrzeń nie zwalnia nas ze stosowania podstawowych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy o zachowywaniu 2-metrowej odległości od innych osób oraz obowiązku zasłanianiu nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Szczegółowe informacje dotyczące aktualnych zasad i ograniczeń w związku z sytuacją spowodowaną koronawirusem znajdziecie na stronie:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/3etap

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o