Koronawirus w szkołach. Nowe przypadki zakażenia także w Tarnowie

0
2772
REKLAMA

Blisko 2,3 tys. nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym niespełna 300 w samej Małopolsce – to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w kraju. W Tarnowie koronawirusa potwierdzono u pracownika jednej ze szkół podstawowych.

 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o 2292 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju. Najwięcej przypadków odnotowano w Małopolsce – 282. Województwa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała szczegóły: to 171 kobiet
i 111 mężczyzn, w wieku od roku do 96 lat, z Krakowa (75 osób), powiatu wadowickiego (31 osób), nowotarskiego (29 osób), tatrzańskiego (20 osób), nowosądeckiego i myślenickiego (po 18 osób), krakowskiego (14 osób), wielickiego (10 osób), bocheńskiego i limanowskiego (po 8 osób), suskiego i oświęcimskiego (po 7 osób), Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 6 osób), Nowego Sącza i powiatów: miechowskiego, olkuskiego (po 5 osób), gorlickiego
i chrzanowskiego (po 3 osoby), brzeskiego (2 osoby) oraz powiatów: dąbrowskiego, proszowickiego (po 1 osobie). Aktualnie 23 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 11 783 osób.

W samym Tarnowie okazało się, że zakażony jest pracownik Szkoły Podstawowej nr 18. Informację o tym dyrekcja szkoły przekazała rodzicom uczniów w czwartek 1 października. Zalecono, aby w przypadku wystąpienia objawów choroby u uczniów kontaktowali się bezpośrednio z sanepidem i informację tą przekazywali wychowawcy klasy. Dyrekcja poinformowała, że przekazała Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie listę dzieci wraz numerami kontaktowymi do rodziców. Do piątego października uczniowie SP 18 w Tarnowie, którzy mieli lekcje z zakażonym nauczycielem są pod nadzorem epidemiologicznym. Nie zostali skierowani na kwarantannę, ale w przypadku wystąpienia objawów, muszą natychmiast skontaktować się z sanepidem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o