Koronawirus wśród księży diecezji tarnowskiej

1
4594
REKLAMA

Kwarantanną objęci są księża z parafii bł. Karoliny w Tarnowie i parafii św. Jakuba w Tuchowie. W parafiach tych do odwołania nieczynne są kancelarie parafialne, a msze św. odprawiane są według innego porządku. Zakażenie koronawirusem potwierdzono też u sporej grupy kapłanów zamieszkujących tarnowski dom księży emerytów przy ul. Pszennej.

 

REKLAMA

Wśród osób zakażonych koronawirusem w Tarnowie i regionie tarnowskim są także księża. Ksiądz prałat Stanisław Dutka, proboszcz parafii bł. Karoliny w Tarnowie, jest zakażony koronawirusem. Sanepid podjął decyzję o kwarantannie większości księży mieszkających na plebanii, kwarantanna potrwa do wtorku 20 października. Kościół jest otwarty dla wiernych, ale w dni powszednie nie ma mszy św. o godz. 6.30 i 7.30. Do odwołania zawieszono spotkania wszystkich grup duszpasterskich, nieczynna jest kancelaria parafialna.

Kwarantanną objęci są jeszcze dziś (o ile sytuacja się nie zmieni) księża z parafii św. Jakuba w Tuchowie. Z powodu zachorowania jednego z wikariuszy, na kwarantannie przebywa większość pracujących w parafii księży. Msze św. do 14 października odprawiane są przez duchownych z sąsiednich parafii, kancelaria parafialna jest nieczynna.

Co najmniej 40 przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono wśród 60 kapłanów mieszkających w Domu Księży Emerytów im. św. Józefa w Tarnowie. Obiekt jest zamknięty dla osób z zewnątrz, wdrożono wymagane przez sanepid procedury. Księżmi emerytami opiekują się siostry zakonne i kilku innych księży; zatrudnione na co dzień w placówce osoby świeckie do prac w kuchni czy pralni, również przychodzą codziennie do pracy. Dyrekcja placówki oraz rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego zapewniają, że sytuacja jest pod kontrolą.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Prawdomowny

Nie jest pod żadną kontrola. Zakażonych jest 44 księżym 5 w szpitalu w stanie ciężkim. 3zmarlo. Pracownicy świeccy przychodzą normalnie do pracy i chodzą między chorymi a później wracają autobusami do domów rodzinnych. Zero nagłośnienia sprawy. Jakie opanowanie? W ciągu 24h dziś, tj. 15.10 wywieziono w stanie ciężkim 3 księży do szpitala. Z personelu który zaczynał pracę na kwarantannie niezarazonuch jest już tylko 2 osoby. Co kuria zrobiła żeby pomóc?? NIC! Księża są przerażeni, boją się ujawniać objawy bo boją się śmierci. Są coraz wiekszeproblemu psychiczne ponieważ już nie radzą sobie z tym. Dzwonią po rodzinach bo znikąd nie na… Czytaj więcej »