Kryzys w MPK: czy firma sprzeda część taboru?

4
1263
autobusy MPK
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Od chwili zaistnienia w połowie marca pandemii i poważnych ograniczeń w komunikacji publicznej tarnowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne co miesiąc traci kilkaset tysięcy złotych.

REKLAMA

– W kwietniu straciliśmy przychody w łącznej wysokości 660 tys. zł, czyli jedną czwartą dotychczasowych, na paliwie – w sytuacji, gdy liczba kursów jest ograniczona – zaoszczędziliśmy 220 tys., na premiach motywacyjnych zaś 85 tys. Nasz ogólny bilans ciągle jest ujemny – mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK w Tarnowie.
Przedsiębiorstwo bierze pod uwagę zwolnienia części pracowników; wymienia się liczbę 10, ale w niej znalazłyby się też osoby, które już nabyły uprawnienia emerytalne. W mieście pojawiła się pogłoska, że z powodu planowanych w przyszłości korekt oszczędnościowych w rozkładach jazdy, MPK zamierza sprzedać niektóre autobusy. Obecnie jest ich 95. Prezes Wiatr w rozmowie z nami odniósł się do tej sprawy – jego komentarz zamieścimy w środowym numerze wydania papierowego TEMI.

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
4 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Pasażer

Racja!!! w komunikacji miejskiej jest smród, zesrany zeszczany menel na menelu, baby z burku niedomyte,okna nie można otworzyć, w zimie nadal w większość autobusów zimno, a skolei w lecie gorąco jak w piekarniku, zero klimatyzacji tylko nawiwiew z ciepłej chłodnicy. Porażka. A prezesi i ci ZDiK nigdy nie jechali autobusem z pasażerami.

Egzekutor

I bardzo dobrze, skończyło sie robienie kaski na biednych ludziach, bilety droższe niż w Krakowie, autobusy śmierdzą i są brudne, 30 stopni a autobus nie ma okien a za klimatyzacje trzeba płacic więc nikt jej nie włącza, do tego wsiada jakiś żul i stara baba co myła pache miesiąc temu i pare przystanków autobusem zamienia sie w męczarnie.. Pieniążki z mandatów też sie skończyły(a to pewnie główny dochód tego marnego MPK) wiec nie ma jak zarobić na jeleniu pomijając to, że płace na to gów*o podatki i komunikacja powinna być za darmo dla czlowieka który pracuje a nie dla nieroba… Czytaj więcej »