Kwarantanna w internacie

2
491
Fot. Canva
REKLAMA

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Romanowicza, a nie jak planowano jeszcze w zeszłym tygodniu w hotelu Tarnovia, będzie znajdował się ośrodek kwarantanny. W placówce będą mogły przebywać m.in. osoby, powracające z zagranicy, które z różnych przyczyn nie mają możliwości odbywania kwarantanny w domu.

REKLAMA

Hotel Tarnovia nie będzie ośrodkiem kwarantanny. Pomimo tego, że obiekt został sprawdzony przez sanepid, to tarnowski magistrat uznał, że ta opcja byłaby zbyt droga i zarekomendował wojewodzie małopolskiemu internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Romanowicza.

– W ośrodku przygotowaliśmy 200 miejsc. Jest to obiekt dla osób, które są skierowane przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego i tylko osoby, które mają takie skierowanie oraz posiadają stały adres zamieszkania w Tarnowie, mogą być tam przyjmowane. Ośrodek będzie uruchomiony, jeżeli wojewoda potwierdzi, iż powinien rozpocząć swoją działalność – mówi Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa. – Osoby zobligowane do odbycia kwarantanny będą zobowiązane przebywać w tym ośrodku i pokoju, który zostanie im przydzielony przez 14 dni. Żywność będzie dostarczana przez ośrodek „Słoneczne Wzgórze”. Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ulicy Romanowicza jest miejscem skromnie wyposażonym. Ma pokoje z łazienkami. W obecnym czasie dla osób, które powracają z zagranicy i nie mają warunków do odbycia kwarantanny domowej, jest to jednak miejsce jak najbardziej zalecane. Pomimo tego, że jest to ośrodek kwarantanny i będą tam przebywały osoby zdrowe, to obsługa lekarska będzie zapewniona.

Przypomnijmy, że miasto Tarnów już poszukuje osób do pracy w ośrodku. Poszukiwane są:
– osoby wchodzące w skład personelu medycznego, który sprawował będzie dyżur w ośrodku: lekarze, pielęgniarki, położne, ratownicy medyczni,
– osoby wykonujące prace techniczne, związane z bieżącym zabezpieczeniem funkcjonowania obiektu kwarantanny.

Oferta skierowana jest również do studentów wyższych lat na kierunku pielęgniarstwo, począwszy od trzeciego roku.

Warunki zatrudnienia regulują art.47 i 48 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi: Pracownikom przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 150 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy. Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać informacje o posiadanym wykształceniu i kwalifikacjach oraz pisemnie wyrażoną gotowość do podjęcia pracy w miejscu kwarantanny zbiorowej.

Oferty należy kierować na adres e-mailowy: [email protected]
Można również kontaktować się telefonicznie pod numerem: 604480103.

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Michał

Panie Romanie bardzo dobra decyzja BRAWO.
Hotel Tarnowia jest w centrum miasta i jest potrzebny dla gości przyjezdnych.