Magiczna herbata na koronawirusa? Policja ostrzega przed oszustami

0
389
Fot. Canva
REKLAMA

W Polsce odnotowano już ponad 40 zachorowań na koronawirusa, a policjanci w ostatnim czasie otrzymali sygnały o przypadkach oszustw związanych z wirusem z Wuhan. W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa, czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie.

REKLAMA

Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Nieuczciwe oferty pojawiają się już nie tylko w internecie.

Mundurowi apelują, aby nie dać się zwieść i nie kupować od obcych nam osób cudownych środków mających nas rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa lub nagle uzdrowić. Nie należy również wpuszczać takich osób do swoich domów. Jeżeli spotkamy się z taką sytuacją, od razu powinniśmy zawiadomić policję.

Dodatkowo resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny, a także czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom, jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko funkcjonariusze umundurowani.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o