REKLAMA

Góra św. Marcina to miejsce, które od dawna fascynuje tarnowian. W drugiej połowie XX wieku, oprócz rozbudowanej całorocznej bazy rekreacyjnej, w najwyżej położonym w mieście parku istniejąca infrastruktura umożliwiała aktywny wypoczynek amatorom zimowych szaleństw.

Mieszkańcy Tarnowa na portalach społecznościowych wymieniają się wspomnieniami z najświetniejszych lat istnienia parku na Górze św. Marcina. Internauci w rodzinnych archiwach odnajdują pamiątkowe zdjęcia, ukazujące m. in. starą kręgielnię, amfiteatr, wielkie szachy i plac zabaw.

REKLAMA

Od kilku dni na jednym z popularnych serwisów wideo jeden z użytkowników udostępnił nawet unikalny film, na którym zarejestrowano skocznię i stok narciarski – zimowe atrakcje cieszące się ogromnym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców.

Wideo: Roman, Marek i Andrzej Kamieniecki

Zachęcamy do obejrzenia poniższej galerii zdjęć, ukazującej obecny kiepski stan najwyżej położonego parku w Tarnowie. Na fotografiach ujrzycie m. in. zaniedbane alejki, dawny amfiteatr i fatalny stan drogi dojazdowej.

Zdjęcia: Dawid Drwal

Czy „Marcinka” ma szansę na nowe życie? Więcej o próbach rewitalizacji parku na Górze św. Marcina przeczytacie w najbliższym papierowym wydaniu tygodnika TEMI.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments