Miał molestować małoletnich chłopców?

0
1137
REKLAMA

36-letni Tomasz G. z Tarnowa trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym, jakich miał dopuścić się wobec dwóch małoletnich chłopców poniżej 15 lat. Prokuratura nie wyklucza, że liczba zarzutów względem zatrzymanego może wzrosnąć, bowiem poszkodowane mogło być kolejne dziecko.

REKLAMA

W środę, 19 lutego, tarnowska policja zatrzymała Tomasza G., 36-latka z Tarnowa. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, nie spodziewał się funkcjonariuszy pod swoim domem. Został przewieziony do policyjnej celi. Po przesłuchaniu, 21 lutego, Tomasz G. trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

– Mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty dotyczące przestępstw na tle seksualnym, jakich miał dopuścić się wobec dwóch małoletnich poniżej 15 lat. Postępowanie nadal trwa – wyjaśnia Marcin Stępień, Prokurator Rejonowy w Tarnowie.

Prokuratura nie podaje szczegółów sprawy ze względu na dobro pokrzywdzonych małoletnich. Niewykluczone, że poszkodowane mogło być jeszcze jedno dziecko, więc liczba zarzutów względem zatrzymanego może wzrosnąć. Mieszkanie mężczyzny zostało przeszukane, zabezpieczono w nim laptop oraz telefony, przedmioty przekazano do ekspertyzy.

Nieoficjalnie Tomasz G. miał dopuścić się przestępstw na tle seksualnym na małoletnich chłopcach w latach 2014-2018. Mężczyzna obecnie mieszka w Tarnowie, jednak pochodzi z niedaleko położonych Szczepanowic, w gminie Pleśna. Przez wiele lat miał pracować w jednym z tarnowskich banków, obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

Zatrzymanemu grozi od 3 do 12 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o