Miasto Tarnów w strefie czerwonej

0
2936
REKLAMA

Rząd rozszerzył listę powiatów, które wchodzą do strefy czerwonej. Wśród 152 powiatów zaznaczonych na mapie Polski kolorem czerwonym, jest także miasto Tarnów. Zmiana ta obowiązywać będzie od najbliższej soboty.

 

REKLAMA

Od 17 października w całym kraju wprowadzane są nowe zasady bezpieczeństwa, których przestrzeganie ma pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych zaczną obowiązywać od 19 października.

Również od najbliższej soboty znacznie poszerzona zostanie lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowano na nią 152 powiaty, w tym 11 miast wojewódzkich. W strefie czerwonej znalazło się także miasto Tarnów. W praktyce oznaczać to będzie ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę; ograniczenie uczestników zgromadzeń publicznych do maksymalnie 10 osób; w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązywać będzie nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych); w uroczystościach religijnych będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 1 osoba na 7 mkw; dodatkowo od 19 października w strefie czerwonej obowiązywać będzie zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, stypy i inne).

Dodatkowo w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej: lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6-21, zajęty może być co drugi stolik (po godz. 21 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos); ograniczenie liczby osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc; wydarzenia sportowe bez udziału publiczności; w wydarzeniach kulturalnych maksymalnie 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność; zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o