W ubiegłym tygodniu XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie zdobyło już po raz kolejny mistrzostwo Polski w zawodach strzeleckich “O srebrne muszkiety” w Bydgoszczy, reprezentując województwo małopolskie. Uczniowie szkoły w zmaganiach zorganizowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej wywalczyli także medale.

XVI Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie jako szkoła mundurowa za najwyższe wartości stawia patriotyzm, szacunek wobec historii oraz dbałość o tradycję. Dzięki ćwiczeniom, ciężkiej pracy oraz przygotowaniu pod okiem Ryszarda Wątroby, tarnowska „szesnastka” może poszczycić się Złotym Medalem w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich „O srebrne muszkiety 2020”, które odbyły się na obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza” w Bydgoszczy, gdzie młodzi sportowcy ze szkół z całej Polski rywalizowali w konkurencji karabinu sportowego – 60 strzałów w postawie leżącej (odległość strzelania – 50 m).

Złoty medal wystrzelała Angelika Kłusek w kategorii indywidualnej dziewcząt bez licencji, zdobywając aż 615,4 punktów, zaś III miejsce w tej samej kategorii zdobyła Justyna Czosnyka z 601,8 punktami. W kategorii indywidualnej chłopców bez licencji zaszczytne III miejsce zdobył Bartosz Czader – 588,9 pkt. Dzięki wypracowanej w XVI LO umiejętności pracy drużynowej uczennice szkoły zdobyły I miejsce w kategorii drużynowej dziewcząt bez licencji uzyskując imponujące 1782,7 pkt, a chłopcy II miejsce w kategorii chłopców bez licencji z 1733,8 pkt.

Zdjęcia: XVI LO w Tarnowie