Można już zdawać egzaminy na prawo jazdy

MORD
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie wznowił już egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie. Prowadzone są także szkolenia i kursy – zarówno w formie stacjonarnej, jak i on-line. Wejście do budynku MORD wymaga dostosowania się do rygorów sanitarnych.

REKLAMA

Jako ostatnie zostały uruchomione egzaminy praktyczne na najbardziej popularną kategorię – B. Chętni do sprawdzenia umiejętności kierowania samochodem osobowym zapisali się już na najbliższe dwa tygodnie. Podczas egzaminu praktycznego zdający i egzaminator używają maseczek i rękawiczek. W związku z koniecznością przeprowadzania dezynfekcji, egzaminatorzy są na razie w stanie przeprowadzać nieco mniej egzaminów niż przed epidemią. Na sprawdzianie teoretycznym w sali może przebywać 9 zdających. Z czasem ich liczba będzie wzrastać.
Podobnie jest podczas szkoleń i kursów, gdzie również obowiązują ograniczenia ilościowe i rygory sanitarne. Szkolenia przeprowadzane są zarówno w formie stacjonarnej, jak też, co jest nowością, w formie on-line. Szczególną popularnością cieszą się kursy reedukacyjne i redukujące punkty karne. Cały czas prowadzone są zapisy na kolejne edycje.
Przed wejściem do budynku obwiązuje pomiar temperatury i dezynfekcja rąk. Do poczekalni wpuszczani są tylko zdający i osoby uczestniczące w szkoleniach i kursach. Mogą wejść do wnętrza na kwadrans przed godziną rozpoczęcia sprawdzianu.
– Na razie wszyscy podchodzą ze zrozumieniem do nowych reguł – ocenia Paweł Gurgul, dyrektor MORD Tarnów. – Stosują się do zaleceń naszych pracowników.
W tej chwili najwięcej osób chciałoby zdawać egzamin na kategorię C+E, uprawniającą do kierowania samochodem ciężarowym z przyczepą. Zarezerwowane są terminy na najbliższe 3 tygodnie. W związku z tym dyrekcja ośrodka analizuje możliwości przeprowadzania większej liczby sprawdzianów na tę kategorię.
Na bieżąco prowadzone są egzaminy na kategorie motocyklowe, choć i w tym przypadku jest sporo zainteresowanych. Przystępujący do sprawdzianu praktycznego powinni mieć własny kask i słuchawki.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o