Myśliwi dla pielęgniarek i lekarzy

0
310
REKLAMA

Akcja społeczna „Myśliwi pielęgniarkom i lekarzom” trwa już od kilku dni i objęła cały kraj. Polscy myśliwi zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a z zebranej kwoty kupili potrzebne materiały do uszycia maseczek ochronnych. W szczytną akcję włączyli się także członkowie Tarnowskiej Organizacji Łowieckiej oraz lokalne firmy.

REKLAMA

Osoby z Tarnowa i regionu, zaangażowane w pomoc polskiej służbie zdrowia, są w trakcie szycia 3000 maseczek ochronnych (2000 bawełnianych i 1000 jednorazowych), które w pierwszej kolejności trafią do szpitali im. S. Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej, a także do Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie. – Zwracamy się z gorącym apelem do firm, które jeszcze nie pomagały, a chciałyby wesprzeć naszą akcję. Mamy możliwość uszycia dużo większej liczby tak potrzebnych dzisiaj maseczek. Chcemy pomóc tym, którzy chronią nas każdego dnia i działają w tak trudnych warunkach – mówi koordynator akcji w Tarnowie, Lila Nowak. Wsparcie bardzo się przyda, gdyż po niedzieli tarnowscy myśliwi planują uszycie kolejnych maseczek.
Akcja „Myśliwi pielęgniarkom i lekarzom” obejmuje 20 miast w całej Polsce, którą obsługuje sztab 200 koordynatorów. Jej celem jest uszycie 100 000 masek i pomoc jak największej liczbie placówek służby zdrowia. Zaangażowani w tarnowską akcję pragną złożyć serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli ich działania, w tym lokalnym firmom: Tarnospin, Tarnowska Odzież oraz MD BHP Marcin Derlęga.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o