Na wybory najlepiej z własnym długopisem

0
213
długopis
REKLAMA

W najbliższą niedzielę lokale wyborcze będą otwarte już od godziny 7 rano, wcześniej zajmą w nich miejsce członkowie obwodowych komisji wyborczych wyposażeni w maseczki medyczne bądź przyłbice i rękawiczki.

REKLAMA

Będą siedzieli w odległości półtora metra od siebie, czyli w praktyce przy osobnych stolikach, a nie, jak dotychczas, przy wspólnym stole. Po raz pierwszy stoły nie będą pokryte suknem (zazwyczaj był on w kolorze zielonym) ani żadnym innym wchłanialnym materiałem.
Także wyborcy muszą pamiętać o zasłonięciu twarzy, zdezynfekowaniu rąk dostępnym w lokalu płynem odkażającym i zachowaniu społecznego dystansu. Pomieszczenia do głosowania mają być wietrzone co godzinę przez minimum dziesięć minut, co nie powinno przerywać głosowania i pracy komisji. Także co godzinę odkażane będą klamki, blaty i inne powierzchnie dotykane przez ludzi. W lokalach dostępne będą długopisy, ale zalecane jest korzystanie z własnych przyborów do pisania. Należy też oczywiście pamiętać o zabraniu dowodu osobistego lub paszportu.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o