REKLAMA

Wielu mieszkańców Tarnowa potrafi wskazać w swoim otoczeniu ulice, które są w kiepskim stanie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się drogom z nawierzchnią brukową, które od lat aż proszą się o remont.

Dzięki regularnym modernizacjom tarnowskich ulic powoli poprawia się bezpieczeństwo i jakość jazdy po mieście. Do dzisiaj są niestety i takie odcinki nawierzchni, na których o zniszczenie zawieszenia pojazdu, czy wypadek z udziałem pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych nie trudno.
Nie tak dawno prace remontowe realizowane były na dwóch ulicach o brukowej nawierzchni – na ul. Wodnej i Najświętszej Marii Panny. Na tej ostatniej interwencja drogowców była szczególnie konieczna, ze względu na zapadnięcie się jezdni.

REKLAMA

Nasi Czytelnicy wskazują na kolejne niebezpieczne fragmenty tarnowskich ulic o brukowej nawierzchni. Przedstawiamy je poniżej.

Na tych odcinkach zachowajcie szczególną ostrożność:

Ulica Bandrowskiego (odcinek od ul. Narutowicza do rampy kolejowej)

Bandrowskiego
ul. Bandrowskiego

Ulica Bandrowskiego przeszła nie tak dawno gruntowny remont na odcinku od ul. Narutowicza do ul. Krakowskiej. Zmotoryzowani narzekają nadal na krzywą nawierzchnię i liczne zapadliska kostki brukowej na odcinku od ul. Narutowicza do rampy kolejowej. Kierowcy alarmują, by zachować w tym miejscu szczególną ostrożność szczególnie po opadach deszczu. Niejedna osoba wjeżdżając kołem do pozornie płytkiej kałuży, uszkodziła tu zawieszenie swojego samochodu.

Ulica Franciszkańska (odcinek od ul. Bernardyńskiej do ul. Cichej)

ul. Franciszkańska
ul. Franciszkańska

Wprawdzie ulica Franciszkańska nie należy do często uczęszczanych dróg, jednak zdaniem mieszkańców posiada ona bezsprzecznie najgorszą ze wszystkich nawierzchni brukowych w Tarnowie. Ulica od strony ul. Bernardyńskiej dosłownie się rozsypuje. Nietrudno tu o wypadek – Chodnik wzdłuż muru klasztoru jest bardzo wąski. By się rozminąć, trzeba zejść na drogę. Nawet przy zachowaniu szczególnej ostrożności o potknięcie się i skręcenie nogi nietrudno – mówią tarnowianie.

Aleja Tarnowskich (odcinek od basenu sezonowego do ul. Wypoczynkowej)

al. Tarnowskich
al. Tarnowskich

Tzw. „droga na Marcinkę” jest zmorą zmotoryzowanych i rowerzystów. Nawierzchnia al. Tarnowskich od wysokości basenu letniego w górę, od lat jest w fatalnym stanie. Z drogi korzysta wielu użytkowników jednośladów, którzy zjeżdżając z parku w stronę centrum miasta, muszą zachować szczególną ostrożność, by nie skończyć z uszkodzonym kołem.

O to, czy wspomniane ulice doczekają się remontu, zapytamy w Zarządzie Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Zdjęcia: autor

REKLAMA

2
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
2 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
tarnowianka

Ul. Rolnicza, na odcinku pomiedzy ul. Szujskiego a SP nr 18 wprawdzie nie ma brukowej nawierzchni,
ale tez przynosi wstyd miastu. Po deszczu nie mozna przejsc “sucha stopa” ze wzgledu na dziury
wypelnione woda.Nikogo to nie interesuje.

Ciotka Tekla

Te dwa pierwsze zdjęcia to praktycznie w samym centrum miasta i jak sięgam pamięcią od wielu lat tak to wygląda. No cóż, jak głosi lokalna propaganda – “Tarnów się (nie) zmienia”…