Nasze drogie parkowanie

5
908
Parkometr
fot. Dawid Drwal
REKLAMA

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele sygnałów dotyczących parkowania w Tarnowie i zdaniem naszych Czytelników – niesłusznie naliczanych opłat.

Mieszkańcy miasta narzekają głównie na płatne parkingi pod centrami handlowymi i supermarketami znanych sieci. Jeden z naszych Czytelników jest oburzony sytuacją, do której doszło kilka dni temu pod dyskontem przy ul. Marynarki Wojennej. – Był późny wieczór. Wszedłem do sklepu na dziesięć minut. Gdy wróciłem na parking, za wycieraczką mojego samochodu zobaczyłem długi kwit wzywający do zapłaty za postój przed sklepem. Byłem oburzony i chciałem wyjaśnić sprawę. Niestety bezskutecznie. Naliczona opłata kilkakrotnie przewyższyła mój wydatek za zakupy – mówi nasz rozmówca.
W podobnej sytuacji znalazł się inny Czytelnik, który w tym samym miejscu postanowił udowodnić, że nie zauważył tablicy informacyjnej o nakazie wybrania bezpłatnego biletu na czas zakupów. Mimo posiadanego paragonu i interwencji w firmie wystawiającej „mandaty”, i tak musiał uiścić niemałą kwotę za postój.

REKLAMA

Od kilku miesięcy, aby uniknąć opłat za parkowanie przy supermarketach przy ul. Lwowskiej i Marynarki Wojennej, należy wybrać kwit, który uprawnia nas do bezpłatnego postoju na czas zakupów. Zdaniem sieci handlowych takie rozwiązanie ma zapewnić wolne miejsca parkingowe dla osób, które faktycznie przyjeżdżają na zakupy do ich sklepów. Klienci mają jednak żal o to, że informacje o konieczności podjęcia takich działań nie są niedostatecznie widoczne przy wjazdach na parkingi, zwłaszcza w nocy.

Parkometr Alma
Nowy parkometr przed dawną “Almą”.

Od października zapłacimy natomiast na kolejnym dużym parkingu blisko centrum miasta. Parkometry pojawiły się przed zachodnim placem dawnej „Almy” przy ul. Dąbrowskiego. Osoby, które zdecydują się zostawić w tym miejscu swoje pojazdy, muszą liczyć się z następującymi opłatami: 3 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę, chyba, że uiszczą opłatę całodniową, która wynosi… 40 zł! Parkingiem administruje Trójmiejska Grupa Parkingowa z siedzibą w Sopocie.

REKLAMA

5
Dodaj komentarz

4 Liczba komentarzy
1 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
5 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Kiero

Płatne strefy parkowania TAK ale nie pod szpitalami !

Belfer

Płatne parkingi pod szpitalami to nieporozumienie.

Paweł

Kiedy władze Tarnowa staną się przyjazne mieszkańcom a nie Targowiskom Miejskim ?
Gdzie w Polsce parking pod przychodnią miejską i szpitalem jest płatny ?

Urszula

Największy rozbój z mandatami dzieje się na parkingu przy Szpitalu i Przychodni na ul. M.C Skłodowskiej, gdzie postój przez pierwsza godzinę jest bezpłatny a nie wszyscy wiedzą, że trzeba wydrukować specjalny świstek z parkomatu. Co ważne w miejscu tym parkuja przeważnie ludzie chorzy lub bliscy chorych leżących w szpitalu, nikt tam nie przyjeżdża dla relaksu.
Parkingowi zamiast pouczać kierowców o takich wymogach czatują na niepoinformowanych i dorabiają na prowizji od bycia fotografem.