Nauczanie zdalne w dwóch tarnowskich szkołach

0
16888
REKLAMA

14 października to w tarnowskich szkołach dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Nie wszyscy jednak zasiądą jutro ponownie w szkolnych ławkach. W dwóch dużych szkołach średnich w mieście wprowadzono nauczanie zdalne.

 

REKLAMA

Dziś 14 października, czyli Dzień Edukacji Narodowej, obchodzony powszechnie jako Dzień Nauczyciela. W wielu szkołach, także w Tarnowie, dzień ten jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych; w szkołach zapewniono opiekę uczniom, którzy zgłosili taką potrzebę.

Jednak jutro nie we wszystkich szkołach powrócą tradycyjne lekcje. Zmieniająca się sytuacja epidemiczna w Tarnowie i regionie tarnowskim wymusza także ciągłe zmiany w sposobie funkcjonowania szkół. Chodzi przede wszystkim o przechodzeniu z nauczania w trybie stacjonarnym na nauczanie w trybie zdalnym lub hybrydowym. Obecnie w Tarnowie (stan na 14 października) w dwóch szkołach średnich obowiązuje nauczanie zdalne – na stronach internetowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie, zamieszczono krótkie komunikaty o przejściu w tryb zdalnego nauczania. Szczegóły trafiły do uczniów przez e-dziennik.
W pierwszej z wymienionych szkół zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch nauczycieli, a nauczanie zdalne będzie obowiązywać od dziś do 19 października. W drugiej wspomnianej szkole zakażenie potwierdzono także u dwóch nauczycieli, tutaj nauczanie w trybie zdalnym wprowadzono na kilka dni – od 12 do 16 października.
Działamy na podstawie decyzji sanepidu o zamknięciu szkół. Wtedy jako organ prowadzący zawieszamy w takich szkołach zajęcia, co jest równoznaczne z przejściem na tryb zdalny. W tym tygodniu w kilku innych tarnowskich szkołach lekcje w trybie zdalnym prowadzone są dla pojedynczych klas, tak jest np. w III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, w II Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie, w Zespole Szkół dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Tarnowie, w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. Są też szkoły poddane nadzorowi epidemiologicznemu – wyjaśnia Bogumiła Porębska, dyrektorka Wydziału Edukacji w UMT.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o