Nextbike Polska w tarapatach. Czy przetrwa Rower Miejski?

0
175
Rower miejski
fot. Paweł Topolski

Do warszawskiego sądu wpłynęły dwa wnioski podpisane przez zarząd spółki Nextbike Polska, największego operatora samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kraju. Są to wnioski o postępowanie układowe i o ogłoszenie upadłości. Dla Tarnowa jest to informacja o tyle istotna, że firma ta prowadzi wypożyczalnię jednośladów także w mieście nad Białą. Co się z nią stanie teraz?

Spółka Nextbike informuje, że w związku z pandemią i zawieszeniem działalności samoobsługowych wypożyczalni rowerów w polskich miastach między 1 kwietnia i 5 maja popadła ona w poważne kłopoty finansowe. Spowodowało to znaczne obniżenie przychodów, które ograniczają możliwość terminowego regulowania wymagalnych zobowiązań. Stąd dwa wspomniane wnioski przesłane do sądu w Warszawie. Spółka chce podjąć radykalne działania naprawcze, liczy na to, iż sąd pozytywnie odniesie się do złożonego wniosku dotyczącego tych działań i odrzuci wtedy wniosek o ogłoszenie upadłości. Decyzja ta będzie miała zasadniczy wpływ na przyszłe losy firmy.
Na razie wypożyczalnie rowerów Nextbike działają normalnie. W Tarnowie funkcjonuje ona od jesieni 2018 roku, do dyspozycji pozostaje 110 jednośladów.
Więcej o kłopotach Nextbike Polska i możliwych scenariuszach na przyszłość w najbliższym numerze TEMI.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o