Nieoficjalnie: Rząd planuje kolejne obostrzenia. Zamknięte puby i restauracje

0
674
Mateusz Morawiecki ogłosi lockdown?
fot. twitter.com/PremierRP
REKLAMA

W czwartek padł kolejny rekord zakażeń na koronawirusa. Wobec pogarszającej się sytuacji w kraju rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia. Puby i restauracje mają zostać zamknięte – podaje nieoficjalnie Wirtualna Polska. Co jeszcze ma zostać wprowadzone?

– Od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Obostrzenia zostaną ogłoszone na jutrzejszej konferencji prasowej premiera – poinformował na Twitterze dziennikarz WP.pl Mariusz Gierszewski.

REKLAMA

Doniesienia te potwierdza Krzysztof Skowroński, dziennikarz Radia Wnet.

Oprócz zamknięcia działalności gastronomicznej, rząd zamierza wprowadzić ograniczenia dla seniorów i młodzieży – ci pierwsi będą mogli wychodzić z domów tylko na zakupy i do lekarza, natomiast osoby do szesnastego roku życia będą mogły przebywać poza swoimi miejscami zamieszkania w godzinach 9-15 – i to wyłącznie w towarzystwie dorosłych. Rząd chce również wprowadzić zakaż zgromadzeń powyżej pięciu osób.

W czwartek odnotowano rekordowy wynik zakażeń (12 107 przypadków) i zgonów (168) na COVID-19 w Polsce. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od najbliższego poniedziałku i trwać przez najbliższe dwa tygodnie.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o