Niepewny los dermatologii w „starym” szpitalu

0
294
Szpital im. Szczeklika w Tarnowie
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Na razie nie wiadomo, czy w przyszłości powróci do Szpitala Specjalistycznego im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie oddział dermatologii, który w ostatnim czasie zajmował się pacjentami chorującymi na covid-19.

Niepokojące wieści o tym, że oddział może już nie powrócić do swojej dawnej działalności, pojawiły się niedawno. Pytana przez nas dyrekcja „starego” szpitala na razie nie zajmuje jednoznacznego stanowiska w tej sprawie.

REKLAMA

Tymczasem coraz częściej mówi się w szpitalu o możliwym zakończeniu przez „dermę” działalności. Kiedy jesienią nadeszła druga fala zakażeń koronawirusem, w oddziale dermatologicznym utworzono miejsca dla najciężej przechodzących tę chorobę, wymagających hospitalizacji.

Oddział dermatologii w tarnowskim szpitalu był dotychczas jednym z pięciu o tym profilu w województwie małopolskim i jedynym zlokalizowanym poza Krakowem. Jeśli nie zostanie „odzyskany”, pacjenci z regionu tarnowskiego, którzy zapadną na poważniejsze choroby skóry, będą musieli szukać pomocy szpitalnej w innych miastach.
O sprawie tej piszemy w jutrzejszym numerze TEMI.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o