Nocna awaria w Azotach – c. d.

1
8145
Grupa Azoty budynek
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, minionej nocy w Zakładach Azotowych w Tarnowie doszło do awarii przemysłowej. Zagrożenie wystąpienia poważniejszej sytuacji zostało jednak w porę zażegnane. Nikt z pracowników nie odniósł obrażeń.

Nocą, z wtorku na środę, niektórzy mieszkańcy miasta mogli usłyszeć niepokojący huk, słyszany od strony Zakładów Azotowych. Dziś już wiadomo, że na terenie przedsiębiorstwa doszło do awarii. O bliższe informacje na ten temat poprosiliśmy biuro prasowe Grupy Azoty SA. Monika Darnobyt, p. o. rzecznika prasowego Grupy, odpowiedziała nam: „W nocy z wtorku na środę doszło do sytuacji awaryjnej na jednej z instalacji Grupy Azoty SA. Wskutek nadmiernego wzrostu ciśnienia mediów w rurociągu prawidłowo zadziałał układ zabezpieczeń, co skutkowało gwałtownym wypływem mediów z rurociągu poprzez zawór  bezpieczeństwa.

REKLAMA

W trakcie tego wypływu doszło do zapłonu, który spalał się na kominie bezpieczeństwa. Po spadku ciśnienia i wprowadzeniu substancji pomocniczych wygaszono zapłon. Interweniowała Straż Pożarna, której działania koncentrowały się głównie na zabezpieczeniu otoczenia miejsca zapłonu do momentu jego wygaśnięcia. Wszystkie systemy bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. Podjęto wszelkie działania zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa w spółce Grupa Azoty SA. Po przeglądzie i ustaleniach przyczyn zdarzenia przez specjalnie powołaną komisję awaryjną instalacja zostanie ponownie uruchomiona”.

Tak się złożyło, że niewiele wcześniej sporo miejsca w naszym tygodniku poświęciliśmy sytuacji związanej z bezpiecznym funkcjonowaniem tarnowskich Azotów. Publikacje te są dostępne w wydaniu papierowym i w naszym portalu.

REKLAMA

1
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
1 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Tonwk

Ciąg dalszy? To gdzie nowe infornacje? Znowu cytowanie poprzedniej informacji?