Nowa fabryka coraz bliżej startu

3
10410
Tranwell
Biurowiec nowego zakładu w Tarnowie. | fot. arch. red.
REKLAMA

Nieco ponad rok budowany był nowy zakład w Tarnowie, wkrótce nastąpi jego otwarcie. To Tarnwell Polska, spółka utworzona przez Grupę Plastiwell International. Wytwarzać się tu będzie części i akcesoria z tworzyw sztucznych. Zakład wyróżnia też rzadko spotykana w Tarnowie architektura przemysłowa.

Fabryka budowana była od ubiegłego roku w tarnowskiej Strefie Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” na prawie 2-hektarowej działce. Koszt inwestycji wyniósł ponad 30 mln zł.

REKLAMA

Grupa Plastiwell International to producent m.in. sprzętu sportowego i turystycznego, materiałów do budowy instalacji elektrycznych, części do małego i dużego sprzętu AGD. Wytwórnia w Tarnowie będzie jedną z firm, które działają w ramach Grupy. Docelowo ma zatrudnić do 100 osób.
Nowy zakład wyróżnia się szczególną architekturą hali produkcyjno – magazynowo – biurowej zaprojektowanej przez krakowskie studio architektoniczne Novak-Rygiel. Jej fragment pokrywa warstwa kompozytowa okładziny elewacyjnej tworząc wrażenie bryły o dwuwarstwowej strukturze. To próba zerwania z dotychczasową sztampą, która przeważa w projektowaniu obiektów przemysłowych.

REKLAMA

3
Dodaj komentarz

1 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Jan

Od grudnia już działa większość osób na umowy zlecenie pracuje na 3 zmiany