REKLAMA

Imponujących rozmiarów fontanna działa już w Parku Sanguszków w Gumniskach. Mieszkańcy, chcący w pełni radować się przebywaniem w pobliżu nowej atrakcji, muszą jeszcze poczekać na oficjalny odbiór techniczny, który odbędzie się już niebawem.

REKLAMA

Fontanna w Parku Sanguszków to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego w 2018 roku. W pobliżu wodotrysku pojawiły się kwiaty. Nową nawierzchnię zyskały alejki w jej pobliżu. Przy wodotrysku zamontowano także ławki. Fontanna robi niemałe wrażenie, gdyż strumień wytryskującej wody unosi się bardzo wysoko i zmienia kształty. Co ucieszy miłośników nocnych wypraw, po zmroku nowy obiekt będzie podświetlony.
Zadowolenia ze wskrzeszenia fontanny nie kryją starsi mieszkańcy Tarnowa, którzy wspominają, jak przed kilkudziesięciu laty wodotrysk stanowił ogromną atrakcję tej części miasta. Z radością przyznają, że po tak długiej przerwie, miejsce na nowo ożyło.

Retromapy-fontanna
Zdjęcie z lotu ptaka ukazujące Park Sanguszków z fontanną (lata 60-te XX w.) | fot. tarnow.retromapy.pl

To jeszcze nie koniec dobrych zmian w tym miejscu. W południowej części parku, w sąsiedztwie nowej fontanny powstać ma ogród włoski, który dzięki zaangażowaniu społeczników został wybrany w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego. Jak udało się nam dowiedzieć w Wydziale Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, projekt ogrodu jest konsultowany z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

Zdjęcia: autor

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o