Nowa specjalność w tarnowskiej PWSZ

0
123
Laboratorium PWSZ w Tarnowie |fot. archiwum PWSZ

Kontrola jakości w chemii to nowa specjalność, którą od października uruchamia Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. Dodatkowo jedną ze specjalności na kierunku chemia, będzie można studiować w formie niestacjonarnej.
Kandydaci na studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie już podczas najbliższej rekrutacji będą mogli wybierać spośród pięciu specjalności w ramach kierunku chemia. Do chemii medycznej, chemii stosowanej, chemii żywności oraz do ratownictwa chemicznego teraz dołącza kolejna, piąta już specjalność – kontrola jakości w chemii. Decyzję o jej otwarciu podjęto po analizie rynku pracy oraz rozmowach z pracodawcami, którzy wskazywali na rosnącą rolę kontroli jakości w wielu gałęziach przemysłu.
Jak mówi dr Krzysztof Kleszcz, kierownik Katedry Chemii Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego PWSZ w Tarnowie, nowa specjalność to oferta dla wszystkich zainteresowanych szeroko pojętą analityką. Absolwenci tej specjalności mogą pracować w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, chemicznym, w licznych laboratoriach analitycznych badających np. wodę pitną.

Dodatkowo, z myślą o osobach już pracujących, ale chcących poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe kwalifikacje, studia na kierunku chemia prowadzone będą także w formie niestacjonarnej (zaocznej). Chodzi o główną specjalność tego kierunku, chemię stosowaną. Studia w formie niestacjonarnej trwają 6 semestrów i kończą się uzyskaniem tytułu licencjata.
Rekrutacja na studia w PWSZ w Tarnowie na rok akademicki 2020/2021 rozpocznie się 1 czerwca.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o