Nowe budki lęgowe w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej

0
422
Nowe budki dla ptaków pojawiły się w Parku Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej | fot. WTZ Dąbrowa Tarnowska
REKLAMA

W Dąbrowie Tarnowskiej z pomocą ptakom ruszyli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Nowe budki lęgowe, zwane fachowo skrzynkami lęgowymi, będące nierzadko ostatnią nadzieją dla ptaków szukających dziupli, zostały właśnie zamontowane w Parku Miejskim.

REKLAMA

Mimo że kalendarzowa wiosna rozpoczyna się za miesiąc, w tym roku nie brakuje ciepłych i słonecznych dni, które nie są obojętne na okres rozmnażania u zwierząt. Usuwając stare drzewa, często pozbawiamy schronienia wielu gatunków ptaków. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej, w pracowni techniczno-rolniczej, w ramach zajęć terapeutycznych wykonali własnoręcznie budki lęgowe, które niedawno zawisły na drzewach w Parku Miejskim.
Zaangażowanie podopiecznych placówki nie tylko przysłużyło się zwierzętom. Dzięki wspólnie realizowanym działaniom w pracowni technicznej, biorący udział w zajęciach mieli możliwość wszechstronnego rozwoju – poszerzyli swoje umiejętności techniczne, a także wiedzę o przyrodzie i ochronie środowiska.
Dodajmy, że uczestnicy dąbrowskich warsztatów włączają się w pomoc ptakom regularnie od kilku lat, a wcześniej wykonane budki lęgowe zamontowane zostały także w innych częściach miasta.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o