Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Tarnowie i powiecie tarnowskim

0
889
REKLAMA

Ponad sto nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce, w tym kilka w Tarnowie i powiecie tarnowskim – to najnowsze dane o sytuacji epidemiologicznej w regionie.

 

REKLAMA

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, 11 września, o 594 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Niestety, najwięcej przypadków odnotowano w Małopolsce (116), w innych województwach jest ich mniej – od 5 na terenie województwa lubuskiego do 78 na terenie województwa mazowieckiego.

Z danych przekazanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie wynika, że grupa 116 osób w Małopolsce, u których ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem, to to 51 kobiet i 65 mężczyzn, w wieku od roku do 90 lat. Są oni mieszkańcami Krakowa (41 osób), powiatu krakowskiego (21 osób), nowotarskiego (12 osób), miechowskiego (11 osób), myślenickiego (8 osób), limanowskiego (5 osób), olkuskiego (4 osoby), Tarnowa i powiatów: wadowickiego, tatrzańskiego, suskiego, oświęcimskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: tarnowskiego, proszowickiego, nowosądeckiego, dąbrowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 12 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 8635 osób.

Niestety, poinformowano także o śmierci 81-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu chrzanowskiego, 48-letniego mężczyzny, mieszkańca powiatu nowotarskiego oraz 91-letniej kobiety, mieszkanki powiatu nowosądeckiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Dwie osoby miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 155.

WSSE w Krakowie informuje również o kolejnych 221 ozdrowieńcach z województwa małopolskiego. To 109 kobiet i 112 mężczyzn, w wieku od roku do 92 lat. Są wśród nich mieszkańcy powiatu brzeskiego (26 osób), powiatu dąbrowskiego (6 osób) oraz Tarnowa i powiatu tarnowskiego (po 1 osobie). W sumie w Małopolsce odnotowano 6281 ozdrowieńców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o