Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w Tarnowie i powiecie tarnowskim

0
1021
REKLAMA

Kilkaset nowych przypadków zakażenia koronawirusem w kraju, w tym ponad sto w Małopolsce. Wśród zmarłych, u których wskazano COVID-19 jako przyczynę zgonu, jest 81-letnia kobieta z powiatu tarnowskiego.

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia informuje o 624 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w kraju, w tym 149 na terenie województwa śląskiego. Z kolei Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała dziś o 108 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w samej Małopolsce. To 61 kobiet i 47 mężczyzn, w wieku od 11 miesięcy do 88 lat, z powiatu nowosądeckiego (21 osób), Krakowa (20 osób), powiatu nowotarskiego (15 osób), tarnowskiego (12 osób), tatrzańskiego, limanowskiego i brzeskiego (po 6 osób), gorlickiego (5 osób), oświęcimskiego (4 osoby), Nowego Sącza i powiatu wadowickiego (po 3 osoby), Tarnowa i powiatu krakowskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, myślenickiego i dąbrowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 4 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4518 osób.
Warto dodać, że od 8 sierpnia znane są wyniki powtórnych badań podopiecznych oraz pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy koło Żabna. Wcześniej koronawirusa wykryto tam u 26 osób – 19 pensjonariuszek i 7 pracowników. Niedawno pobrano powtórne wymazy u 121 osób, spośród których COVID-19 wykryto u 10 osób: u siedmiu pensjonariuszek oraz u trzech kobiet z personelu medycznego.

REKLAMA

Niestety, w Małopolsce odnotowano śmierć 94-letniej kobiety, mieszkanki powiatu oświęcimskiego oraz 81-letniej kobiety, mieszkanki powiatu tarnowskiego, które przebywały w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarłe miały choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 81.

WSSE w Krakowie poinformowała także o kolejnych ozdrowieńcach z województwa małopolskiego. To trzech mężczyzn, w wieku od 13 do 61 lat, z powiatu limanowskiego (2 osoby) i olkuskiego (1 osoba), którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1840 ozdrowieńców.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o