Nowe przypadki zakażenia koronawirusem

0
751
Koronawirus w Tarnowie
REKLAMA

W grupie 133 osób w Małopolsce, u których potwierdzono ostatnio zakażenie koronawirusem, znalazło się sześć osób z powiatu tarnowskiego i jedna osoba z Tarnowa. Pozytywny wynik ma Tadeusz Kwiatkowski, zastępca prezydenta Tarnowa.

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, na podstawie danych przekazywanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Krakowie, informuje o nowych, potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi, zakażeniach koronawirusem u kolejnych 133 mieszkańców Małopolski. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, z powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego i myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób.
Dodatkowo przekazano informacje o kolejnych ozdrowieńcach z województwa małopolskiego – to pięć kobiet i czterech mężczyzn, w wieku od 22 lat do 74 lat (w tym jedna osoba z Tarnowa) oraz o śmierci siedmiu osób – to dwie kobiety i pięciu mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po jednej osobie), powiatu bocheńskiego (trzy osoby). Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 61.

REKLAMA

Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski ma pozytywny wynik badania na Covid-19. W Urzędzie Miasta Tarnowa wdrożone zostały wszystkie obowiązkowe procedury wynikające z przepisów o stanie epidemii – taką informację przekazał dziś rzecznik prasowy magistratu. Podczas odbywającej się dziś zdalnie sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Tarnowie, wiceprezydent Dorota Krakowska poinformowała o konieczności poddania się testom przez nią oraz przez miejskiego skarbnika. Wyniki powinny być znane jutro.

Zastępca prezydenta Tarnowa Tadeusz Kwiatkowski poddał się testom na Covid-19 prywatnie, nie mając żadnych objawów. Wyniki testu otrzymał w czwartek 30 lipca, już w trakcie sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, i okazały się pozytywne. W Urzędzie Miasta Tarnowa, we współpracy z tarnowskim sanepidem natychmiast zostały wdrożone wszystkie obowiązujące procedury epidemiologiczne: stworzona została lista osób, z którymi zastępca prezydenta miał kontakt w ciągu ostatnich dni (przebywanie w małej odległości przez minimum 15 minut) i te osoby zostaną poddane kwarantannie. Od czworga z nich (zastępczyni prezydenta Dorota Krakowska, skarbnik Sławomir Kolasiński i dwie pracownice sekretariatu) pobrane zostaną wymazy do testów.

Zastępca prezydenta nie ma żadnych objawów i przebywa obecnie w domu, stwierdził, iż będzie pracował zdalnie. Również Dorota Krakowska i Sławomir  Kolasiński do czasu otrzymania wyników testów będą pracowali zdalnie.
Prezydent Roman Ciepiela był przez ostatnie dni poza urzędem, przebywał na zwolnieniu lekarskim i nie miał kontaktu z Tadeuszem Kwiatkowskim. Prezydent Ciepiela wraca do pracy w poniedziałek 3 sierpnia i przejmuje wszystkie swoje obowiązki.

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o