Nowe wieże radiokomunikacyjne w regionie

0
303
REKLAMA

Z upoważnienia wojewody małopolskiego, Łukasza Kmity podpisano decyzję o budowie obiektu radiokomunikacyjnego w Tarnowie. Będzie to kolejny tego typu obiekt wchodzący w skład systemu ERMTS wdrażanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Warto zaznaczyć, że wież, które osiągają wysokość nawet 40 metrów i zapewniają szybką, sprawną łączność pociągów z centrami sterowania ruchem, między Krakowem i Tarnowem będzie piętnaście. Podobne obiekty pojawią się także w Woli Rzędzińskiej, Jodłówce Wałkach i Grabinach.

W Tarnowie w ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowana wieża strunobetonowa z antenami, kontener technologiczny z urządzeniami oraz przyłącze energetyczne. Oprócz tego przygotowany i odpowiednio utwardzony zostanie teren działki, na którym powstanie obiekt.

REKLAMA

Nowa wieża zapewni łączność cyfrową, co przełoży się na lepszą komunikację i lepsze zarządzanie ruchem pociągów. Obiekt radiokomunikacyjny w Tarnowie będzie jednym z kilkudziesięciu w Małopolsce i będzie wchodził w skład Europejskiego Systemu Zarządzania Ruchem Kolejowym ERMTS. Inwestorem przedsięwzięcia jest PKP PLK.

Jak zapewniają przedstawiciele PKP PLK na wieżach nie będą instalowane żadne anteny operatorów komercyjnych, więc będą one służyć wyłącznie kolei i są w 100 proc. bezpieczne dla otoczenia.

REKLAMA
Ustaw powiadomienia
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments