Nowy rektor elekt w tarnowskiej PWSZ

0
368
Malgorzata-Kołpa-PWSZ
Małgorzata Kołpa | fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie ma nowego rektora elekta, ale tylko do 31 sierpnia br., w ramach dokończenia obecnej kadencji. Wybory rektorskie na kolejną kadencję zaplanowane są na wtorek, 23 czerwca.

REKLAMA

Nowym rektorem elektem tarnowskiej PWSZ została dr hab. Małgorzata Kołpa, odnosząc zdecydowane zwycięstwo. W przeprowadzonych w ub. tygodniu wyborach głosowało na nią aż 31 na 32 elektorów; konkurentką M. Kołpy była dr hab. Elżbieta Osewska.
Z wyborów wycofał się dr hab. Michał Nawrocki, wcześniej uważany za bardzo poważnego rywala obecnego rektora elekta. W opublikowanym oświadczeniu tak m. in. napisał o swojej decyzji: „Uczyniłem to w proteście przeciwko sposobowi, w jaki procedury wyborcze i normy prawne zostały potraktowane przez osoby i instytucje, które powinny stać na ich straży. Uczyniłem to w związku z poważnymi wątpliwościami co do prawidłowości głosowania w wyborach do kolegium elektorów”.
Małgorzata Kołpa jest doktorem habilitowanym nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Od 2003 roku zatrudniona na stanowisku wykładowcy w Zakładzie Pielęgniarstwa Instytutu Ochrony Zdrowia PWSZ w Tarnowie. Od 2005 r. pełniła funkcję zastępcy kierownika Zakładu Pielęgniarstwa, a od 2012 przejęła obowiązki kierownika. Jest prorektorem ds. Współpracy i Rozwoju w bieżącej kadencji.
Nowy rektor elekt na razie tylko dokończy obecną kadencję, która trwa do końca sierpnia br. po tym, jak dotychczasowa rektor uczelni, prof. dr hab. Jadwiga Laska, na początku roku została pozbawiona stanowiska przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Na wtorek, 23 czerwca, zaplanowane są wybory rektora uczelni na kadencję w latach 2020- 2024.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o