Nowy rzecznik konsumentów w Tarnowie

4
95
Urząd Miasta Tarnowa
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Po ponad dwudziestu latach sprawowania swojego urzędu Krzysztof Podgórski zrezygnował z funkcji Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Tarnowie. Decyzją prezydenta miasta zastąpiła go Edyta Wawryka.

Jak podaje biuro prasowe magistratu, nowa pani rzecznik ma wykształcenie magisterskie ekonomiczne, karierę zawodową rozpoczynała od pracy w KRUS w Rzeszowie. Z Urzędem Miasta Tarnowa związała się w lipcu 2006 roku, przeszła wszystkie szczeble urzędniczej kariery, od podinspektor realizującej zadania z zakresu wydawania dowodów osobistych, po stanowisko zastępczyni dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich. W czasie swojej pracy zajmowała się też nadzorem nad Powiatowym Urzędem Pracy, nieodpłatną pomocą prawną, wyborami powszechnymi i budżetem obywatelskim.

REKLAMA

Krzysztof Podgórski należał do najstarszych stażem rzeczników konsumentów w kraju. W ciągu ponad 20 lat swojej kariery wyróżnił się dużym zaangażowaniem w sprawach konsumenckich, udało mu się skutecznie przeprowadzić wiele trudnych postępowań. Z urzędu odszedł na własną prośbę, informując, iż zaczyna kolejny etap swojej kariery zawodowej, ale już na innym polu.

REKLAMA

4
Dodaj komentarz

2 Liczba komentarzy
2 Odpowiedzi
0 Obserwują
 
Komentarze z największą ilością reakcji
Najbardziej negatywny komentarz
3 Autorzy komentarzy
  Ustaw powiadomienia  
NAJNOWSZE NAJSTARSZE NAJWYŻEJ OCENIANE
Powiadom o
Robert

Pisma i ta niby pomoc Rzecznika Konsumentów jest w 99% ignorowana przez strony sporów konsumenckich. To takie pitu, pitu obnażające bezradność i bezsilność tego ciała.

lol

Mam pytanie jak można świadczyć “nieodpłatną pomocą prawną” nie będąc nawet magistrem prawa. Przypomnę w art 5 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawne. Nieodpłatnej pomocy prawnej udziela osobiście adwokat lub radca prawny, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach z ich upoważnienia aplikant adwokacki lub aplikant radcowski.Przecież ustawa zabrania świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej osobą nie mającym do tego kwalifikacji. Wydaje mi się że albo to jest jakiś lapsus dziennikarski albo ktoś podał nieprawdę.