W Parku Strzeleckim w Tarnowie dobiegają końca prace przy budowie ogrodu sensorycznego. Z nowej przestrzeni rekreacyjnej mieszkańcy będą mogli skorzystać już za kilka tygodni.

W miejscu dawnej strzelnicy, za siedzibą Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie powstaje ogród sensoryczny. – Wykonano już roboty ziemne, ukształtowano skarpy, gotowe do użytku są także ciągi piesze i schody terenowe. Przygotowano również konstrukcję pod nawierzchnię amfiteatru, ułożono płyty betonowe oraz wykonano rampę i mury oporowe. Do zakończenia pozostały jeszcze prace przy nasadzeniach. Kończone są również roboty przy nawadnianiu roślin, a także wykonaniu barierek oraz widowni koło amfiteatru – informuje tarnowski magistrat.
Warto przypomnieć, że ogród sensoryczny to miejsce, w którym rosnące rośliny w sposób zintensyfikowany i celowy oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, ale także na zmysły pozawzrokowe, tj. dotyk, smak i węch. Koszt rewitalizacji Parku Strzeleckiego wraz z budową ogrodu sensorycznego to 9 488 100 złotych.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć obrazującej zaawansowanie prac w sąsiedztwie Pałacyku Strzeleckiego.

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o