Okręgowy zjazd Porozumienia Jarosława Gowina

0
127
fot. Paweł Topolski
REKLAMA

Kilkudziesięciu delegatów partii Porozumienie z okręgu tarnowskiego spotkało się w Tarnowie na specjalnym zjeździe. Podczas obrad wybrano władze okręgu, dyskutowano też o zmianach w funkcjonowaniu samorządów, m.in. o okręgach jednomandatowych w gminach do 50 tys. mieszkańców. W zjeździe uczestniczył Jarosław Gowin.

 

REKLAMA

W sobotę, 5 września, odbył się w Tarnowie zjazd delegatów partii Porozumienie Jarosława Gowina, reprezentujących okręg tarnowski. Podczas obrad wybrano nowe władze w okręgu nr 15. Prezesem zarządu na kolejną kadencję został poseł Stanisław Bukowiec. Wiceprezesami wybrani zostali Krzysztof Kupiec, Dawid Solak oraz Kamil Jastrzębski, członkiem zarządu został Grzegorz Sokołowski; skład zarządu uzupełniają Karol Klima (sekretarz) i Marek Mosio (skarbnik).

Uczestniczący w zjeździe delegaci zgłaszali rozmaite postulaty dotyczące m.in. zmian w systemie samorządowym, mówiono o połączeniach gmin tzw. obwarzankowych, rozmawiano także o powrocie do propozycji okręgów jednomandatowych w miastach i gminach do 50 tys. mieszkańców, a także o regulacjach w przepisach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wszystkie te tematy będą poruszane na zjeździe krajowym. Z okręgu tarnowskiego weźmie w nim udział 40 delegatów. Zjazd odbędzie się jesienią br. lub wiosną 2021 roku – decydująca będzie sytuacja epidemiczna w kraju.

Uczestniczący w zjeździe lider partii Jarosław Gowin, odniósł się m.in. do prowadzonych negocjacji w obozie Zjednoczonej Prawicy.
Przez trzy lata ciężar odpowiedzialności za Polskę będzie spoczywał na obozie Zjednoczonej Prawicy, w tym na Porozumieniu. Trudno dziś mówić, kiedy zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna. My jako Porozumienie popieramy postulat zmniejszenia liczby resortów, przed nami są jeszcze decyzje dotyczące podziału odpowiedzialności między poszczególnymi partiami w koalicji i decyzje personalne – powiedział Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

REKLAMA

Dodaj komentarz

  Ustaw powiadomienia  
Powiadom o